Viis nõuannet tuhmi ja väsinud silmaümbruse vastu

 (1)
6RS20MAY10R07.JPG
SilmFoto: Rene Suurkaev

Silmaümbruse nahk on ülejäänud näonahaga võrreldes õrnem, vajades spetsiaalset hooldust. Apotheka proviisor Silja Nellis annab viis nõuannet, kuidas silmaümbruse piirkonda hooldada.

Kuna silmaümbruse piirkonna nahk on ülejäänud näonahaga võrreldes õrnem, on seal vaja kasutada ka spetsiaalseid silmaümbrusele mõeldud tooteid, mis on näokreemidest palju kergema koostisega. Samuti on silmaümbruskreemid tavaliselt lõhna- ja värvainetevabad, et mitte ärritada silma limaskesta.

Silmaümbrusnahk on võrreldes muu näonahaga ka märksa enam koormatud, sest inimene kissitab ja pilgutab silmi, lisaks mõjutab silmaümbrusnaha seisundit suitsetamine, liigne UV-kiirgus, alkohol, valed nahahooldustooted ning meiki eemaldades silmaümbrusnaha tugev hõõrumine.

Silmaümbruskreemi nahale kandes ei tohi mingil juhul kogusega üle pingutada, vastasel juhul on oht paistes silmade tekkeks. Kreemi kantakse silmaümbrusele üksnes umbes nööpnõelapea suurune kogus, seejuures silmalau liikuvat osa ei kreemitata.

Oluline on ka see, kuidas toodet nahale kanda. Mingil juhul ei tohi nahka venitada ega hõõruda, pigem võiks silmaümbrust kreemitada õrnade patsutavate liigutustega. Silmakreemi kantakse üksnes silmade alla ripsmepiiri lähedale suunaga ninajuure juurest ülespoole ja kulmude alla kulmuluu peale.

Loe edasi Lõunaeestlasest.