Viljandi linna aastapreemiate kandidaadid on selgunud
Aamo Remmel - juhtinud 25 aastat baptistikogudust, elutööna seisab koguduse kiriku valmimise eest;
Viljar Kannel - Viljandi spordiklubi Taifu eestvedaja, judo, aikido ja ju-jutsu treener, kelle õpilased on toonud rahvusvahelistelt meistrivõistlustelt medaleid. Organiseerinud Viljandis üle-eestilisi võistlusi ning õpetanud enesekaitset kaitseliitlastele, piirivalvuritele, kiirabitöötajatele ja turvatöötajatele;
Evi Murdla - töötanud Viljandi linnaraamatukogus alates 1971. aastast, direktor aastatel 1985-2011. Asjatundlik ja professionaalne juht, kelle panus 2002. aastal valminud moodsa raamatukogu hoone valmimisse oli väga suur;
Mai Sarnet - üle 40 aasta pedagoogilist tegevust, üks peamisi Viljandi kultuurikooli kõrgkooliks kujundajaid;
Karl Luht - üle poole sajandi tegutsenud kaupmees-ettevõtja, juhatab tänaselgi päeval 90-aastasena kauplust Meloodia;
Andres Haavasalu - kauaaegne viljakas tegevus pedagoogina, matemaatika-füüsika süvaklasside edendaja;
Lilian Härm - Viljandi kunsti elu rikastaja, tarbegraafik, raamatuillustraator ja maalikunstnik, kes on oma loomingus Viljandit väärtustanud ja kajastanud;
Valli Veigel - kodanikuühiskonna arendaja, mitme Viljandi linnavolikogu koosseisu aktiivne liige, üks Viljandimaa Rahvarinde liikumise kunagistest juhtidest;
Leila Säälik - Ugala teatri näitlejanna, kes on pakkunud eredaid teatrielamusi mitmele viljandlaste põlvkonnale;
Aita Peters - pikaaegne ja edukas kergejõustiku treener, Viljandimaa südameliidu juhatuse liige, terviseliikumise eestvedaja;
Ants Salum - aastakümneid Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia õppejõud, praegu kooli audoktor. 1989. aastast Memento Viljandi ühenduse esimees, vene kirjanduse tõlkija, koduloo- ja sugupuu-uurija.
AASTAPREEMIA KANDIDAADID
Vilja Volmer - Viljandi linna kultuurielu rikastamine erinevate uute ja vabariigis silma paistnud sündmustega nagu «Poetry Slam», «ProosaPrõmm», «Mõrvamüsteerium », värske loomingu salong;
Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia - rohkem kui 1000 üliõpilasega kõrgkool, kuhu on lisandunud mitu uut ja edumeelset eriala;
Priit Kull - VivaSport Fitnessi spordiklubi asutaja;
Epp ja Justin Petrone - 2011. aastal ilmusid Epp Petronelt «Muinasjutud armastusest», «Minu Ameerika 3» ja «Roheliseks kasvamine» täiendatud trükk, Justin Petronelt «Minu Eesti 2»;
Viljandi linnavolikogu - Viljandi linnapea vahetumine;
Aune ja Tõnu Varik - treenerid, kelle tubli töö tulemusena oli vibusportlastel väga edukas aasta ning peeti suurepärase korraldusega vibuvõistlused;
Enn ja Kaari Onni - Rohelise maja kodukohviku käivitamine ja pidamine;
Rohelise maja kodukohvik - maitsev eestimaine toit, huvitav kaubavalik, meeleolukad õuekontserdid ning lahke ja avatud pererahvas on kujundanud kohvikust viljandlastele toreda kohtumispaiga;
Aiakohvik Basiilik - vaheldusrikka menüü, maitsvate toitude, suurepärase teeninduse, personaalse lähenemise, hubase atmosfääri ja taskukohase hinnaga äärelinna kohvik;
Võrkpallinaiskond Viljandi Metall - tulemuslik töö liidervõistkonnana jätkamisel, Eesti meister ning Eesti karikavõistluste võitja;
KULTUURI- JA SPORDIPREEMIA KANDIDAADID
MTÜ Viljandi Vanakraamiturg - tore uus traditsioon;
Silvia Soro - panuse eest lastele ja noortele suunatud ürituste toetamisel;
Marge Liivakivi - kohaliku kodu-uurimisseltsi töö vedamise ja panuse eest «Sakala kalendri » koostamisel ning loomeinimeste abistamisel;
Epp Raudsepp - asjatundlike teismelistele mõeldud kirjandusülevaadete eest;
Merle Keerutaja - jätkuvalt eduka Viljandi naiste võrkpalli treener ja innustav eeskuju;
Epp ja Justin Petrone - Viljandit maailmale tutvustav kirjanike ja kirjastajate paar;
Lembit Nelke - Viljandi käsi pallielu vedamise ja noorte innustamise eest;
Ave Alvre - viljaka loomingulise tegevuse eest linna ja maakonna suurürituste lavastajana ning õpilaste juhendajana;
Motospordiklubi Nord - heade sportlike tulemuste ning Viljandi järvel edukalt korraldatud rahvusvaheliste tiitlivõistluste korraldamise eest;
Mari Vallikivi - kõrgetasemeliste näituste ja huvitavate õpitubade korraldamise ning Paul Kondase maalide fragmentide kandmise eest Viljandi järve rannas riietumiskabiinidele;
Viljandi maadlusklubi Tulevik - väga heade sportlike tulemuste ning suurepäraselt korraldatud rahvusvaheliste vabamaadluse turniiride eest;
Viljandi Metalli võrkpallinaiskond ja Margus Keerutaja - parimad võistkondlikus arvestuses;
Kaspar Taimsoo - Euroopa meistrivõistluste II koht, olümpiapääsme toonud maailmameistrivõistluste VII koht, viiekordne Eesti meister;
Maarika Reimand - Viljandi muusikakooli õpetaja, kelle õpilased on edukalt üles astunud võistlustel ja festivalidel ning ilmestanud paljusid Viljandi linna sündmusi, edukas töö muusikakooli neidudekooriga, omaloominguliste palade võistluse «Päikeselaul» üks alustalasid;
Tiit Aru - kergejõustikutreener, kelle õpilased kuuluvad Eesti heitealade paremiku hulka, heitealade kohtunik, võistluste korraldaja, kergejõustikuseltsi Sakala esimees;
Sille Varblane - seiklusliku lastekirjandusmaja asutamise eest;
Mari-Liis Graumann - võrkpallinaiskonna Viljandi Metall resultatiivseim mängija;
Etendus «Läbi klaasi» - teatritrupile unustatud paiga elluäratamise ja võimsa kokkumängu eest;
Reet Sinimaa, Reet Lubi, Vilja Volmer - kirjandusliku reisiklubi õpetlike ja harivate reiside raamatuks «Kirjanduslikud ekskursioonid» vormimise eest;
Robert Lõpp - sai Eesti käsipalliliidult aasta parima noorkäsipalluri tiitli;
Aune ja Tõnu Varik - treenerid, kelle tubli töö tulemusena oli vibusportlastel väga edukas aasta ning peeti suurepärase korraldusega vibuvõistlused;
Laura Nurmsalu - edukalt ka väljaspool Eestit toimunud võistlustel esinenud Eesti parim vibulaskja kadettide-neidude hulgas ja üks parimaid täiskasvanute arvestuses;
Taavo Allik - Eesti vibulaskmise meister nii juunioride kui täiskasvanute arvestuses, Viljandi spordikooli 2011. aasta parim lõpetaja;
Pille Kährik - kontserdi sarja «Koorimuusikaga...» ellukutsuja ja läbiviija;
Anu Sööt - raamatu «Loovmäng » autor;
Liisa London - tantsufestivali «Dance, the way of cultural communication» läbiviimise ning MTÜ-s Dancecall südamega tehtud töö tulemusena «Koolitantsul» saavutatud edu eest;
Randel Pomber - tantsufestivali «Dance, the way of cultural communication» läbiviimise ning MTÜ-s Dancecall südamega tehtud töö tulemusena «Koolitantsul » saavutatud edu eest.
TEATRIPREEMIA KANDIDAADID
MTÜ Kultuuritsehh - suurepärased suvelavastused Õisu mõisas;
Indrek Sammul - suurepärane Salieri lavastuses «Amadeus », teatri kunstiliste ja turunduslike saavutuste eest;
Teet Ehala - Ugala teatri lavastuste «Läbi klaasi» ja «Inetu» tehniliste lahenduste väljatöötamine ja elluviimine;
Peeter Jalakas, Juhan Ulfsak, Kristjan Smeds - tulemusrikka pedagoogilise tegevuse eest Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia teatriosakonna üliõpilastega aastail 2007-2011, lavastuste «Idioodid » (lavastaja Juhan Ulfsak) ja «12 Karamazovit» (lavastaja Kristjan Smeds) üleriigiline ja rahvusvaheline edu.
AASTA NOORE PREEMIA KANDIDAADID
Andra Kütt - Viljandi vanakraamituru korraldaja ja eestvedaja;
Merili Härginen - III koht üleriigilisel etlejate võistlusel «Koidulauliku valgel», tugev omaloomingu viljeleja;
Karita Tilk - noortele suunatud ürituste korraldamise ning noortele abiks olemise eest;
Kris Süld - mitteametliku noorteühenduse Mikromulk ellukutsuja ning ekstreemspordiharrastajate koondaja, üle-eestiliste tõukerattavõistluste korraldaja;
Robert Lõpp - sai Eesti käsipalliliidult parima noorkäsipalluri tiitli;
Laura Nurmsalu - Eesti parim vibulaskja kadettide-neidude hulgas ja üks parimaid täiskasvanute arvestuses;
Taavo Allik - Eesti vibulaskmise meister nii juunioride kui täiskasvanute arvestuses, Viljandi spordikooli 2011. aasta parim lõpetaja;
Remy Mändmets - ratastooli- inimeste muredele tähelepanu juhtiva lühifilmi «Sõbrad, olen siiski olemas!» autor ja peategelane;
Vallo Kirs - Ugala jõuluetenduse «Kardemoni linna röövlid» lavastaja, TÜ VKA etenduskunstide osakonna teatrikunsti eriala avatud meelega üliõpilane;
Krista Koval - Paalalinna gümnaasiumi õpilasesinduse president, kes paneb meeskonna tööle, lahendab probleeme, muudab koolielu huvitavaks, annab oma kodanikualgatuse ning aktiivsusega kaasõpilastele eeskuju;
LASTE- JA NOORTESÕBRALIKU ETTEVÕTTE KANDIDAADID
Kondase keskus - huvitavad õpitoad lastele ja noortele;
Viljandi nukuteater - väga meeldiv koht, kuhu lastega minna;
Fixman Eesti OÜ - Viljandi järve äärde rajatud mänguväljaku eest;
Lasteaed Mängupesa - lasteaiatöötajate initsiatiivil ning projektirahadega rajatud mänguväljaku eest;
Dold Puidutööstus - abi eest lasteaiale;
OÜ Print Best Trükikoda Viljandis - lasteaia abistamise eest.