Võidutuli alustab oma teekonda Otepäält


Võidutuli alustab oma teekonda Otepäält
Kaitseliidu perepäev OtepäälFoto: Monika Otrokova

23. juunil on Võidupüha ja sellel puhul traditsiooniliselt Maakaitsepäev. Sellel aastal tähistatakse maakondliku Maakaitsepäeva Otepääl ning Võidutuli alustab oma teekonda samuti Otepäält. Maakaitsepäeva perepäeval tulevad külla ka USA liitlasväed.

Kaitseliidu Valgamaa maleva pealik Tõnis Org sõnas, et Maakaitsepäeva puhul toimub Otepää Keskväljakul perepäev, kus oma tegevust ja tehnikat tutvustavad politsei, pääste, kaitseliit, naiskodukaitse, Kaitseresursside Amet ja Punane rist. „Kavas on ka Võidupüha paraadil Võrus osalenud Kaitseliidu üksuste paraad. Külla tuleb Eesti kaitseväe 1. Jalaväebrigaadi suurtükipataljon ning külalistel on au näha USA liitlasi lahingusoomukitel koos kaasaskantavate tankitõrjeraketiheitjatega,“ selgitas major Tõnis Org.

Valga Militaarteemapark korraldab relvanäituse ja laserlahinguid, proovida saab laskesimulaatorit, avatud on militaarkauplus „Välk ja pauk“. Meeleolu loob Pühajärve Puhkpilliorkester, sõdurisuppi pakub naiskodukaitse. Vabariigi Presidendi poolt läkitatud Võidutule toovad Otepääle noorkotkas Paul Poderat ja kodutütar Marge Tamm. Edasi viivad Valgamaa omavalitsusjuhid tule oma valdadesse-linnadesse.

Seotud lood:

„Maakonnas on traditsioon, et suurüritused käivad karusellina mööda Valgamaa kolme suuremat tõmbekeskust. Tänavu on küll Valga aasta, kuid kuna Otepää tähistab oma 900. juubelit ja on tihedalt olnud seotud eestlaste muistse vabadusvõitlusega, siis otsustasime maakondlikku Maakaitsepäeva ja Võidupüha tähistada siin. Mul on väga hea meel, et kõik koostööpartnerid selle ideega kaasa tulid,“ ütles Valga maavanem Margus Lepik.

Otepää vallavanem Kalev Laul sõnas, et Otepääle on see suur au juubeli-aastal võõrustada maakondlikku Maakaitsepäeva. „Meil on hea meel, et just sellel aastal, mil Otepää tähistab esmamainimise 900. aastapäeva, alustab Võidutuli Valga maakonnas oma teekonda just Otepäält,“ ütles Kalev Laul.

Võidupüha puhul istutavad KL Valgamaa Maleva pealik Tõnis Org, Valga maavanem Margus Lepik ja Otepää vallavanem Kalev Laul Võru maavanema poolt saadetud Võidutamme Otepää valda.