Vormsi vald jättis Ignar Fjuki ehitusõiguseta

 (6)
Poliitikute ja vabakonna Ümarlaud Presidendi juures.
Ignar Fjuk (keskel)Foto: Tanel Meos

Arhitekt ja poliitik Ignar Fjuk tahab Vormsi saarel oma maatüki jagada kolmeks elamumaakrundiks, kuid Vormsi vallavolikogu keeldub planeeringut algatamast.

Fjuk ostis aastaid tagasi Vormsis 14 ha mereäärset maad. See on pikk siil maatulundusmaad Sviby ja Söderby vahel. Sellele maatükile ei vii ükski tee, lähim tee Hosbyst Svibysse jääb 240 m kaugusele. Krundil ei ole ühtki maja, ei ole kunagi olnudki.

Vormsi vallavalitsuse kinnisvaraspetsialisti Valvi Sarapuu sõnul on tegemist kinnikasvanud merelahega, mida meri kõrge vee ajal suurel määral üle ujutab. Rannaala on pärast sõda metsa kasvanud, ranna lähedal on madal rohumaa.

Mullu sügisel läks Fjuk detailplaneeringu algatamise avaldusega vallavalitsusse. Tal oli mõte jagada krunt kolmeks, igaüks ligi 5 hektarit. Igale krundile pidi tulema üksikelamu. Nii moodustunuks 10–12 elanikuga külake.

Kuigi osa Fjuki maast jääb ranna ehituskeeluvööndisse, pidid majad jääma keelualast välja. Samuti ei jää majad kaitstavate taimekooslustega alale. Fjuki maatükk asub nimelt Väinamere hoiu-, loodus- ja linnualal. Seal on II ja III kategooria taimeliikide kasvualad.

Vormsi volikogu otsustas mullu novembri lõpus, et planeeringut ei saa algatada.


Loe edasi Lääne Elust.