Võrus toimuva võidupüha paraadi õnnestumisele aitab kaasa ka politsei

 (2)
Võrus toimuva võidupüha paraadi õnnestumisele aitab kaasa ka politsei
Fotod: PPA

Tänavu Võrus toimuva võidupüha paraadi õnnestumisele annab teiste seas oma panuse ka politsei, kuid ürituse sujuvale kulgemisele saab kaasa aidata iga kohalik ja linnakülaline arvestades aegsasti ümberkorraldustega liikluses.

Võru politseijaoskonna juht Madis Soekarusk sõnas, et ehkki ilmataat veel oma toetust pidustustele pole vandunud, panustab politsei paraadi ja teiste võidupühadega seotud ürituste õnnestumiseks sajaprotsendiliselt. „Politsei soovitab pidustustele tulla ikka hea tujuga ning kuna rahvast on tavapärasest rohkem, siis suhtuda mõistvalt, kui mõni tegevus tavapärasest rohkem aega võtab,“ sõnas Soekarusk.

Esmakordselt on PPA poolt paraadil osalemas ka Lõuna prefektuuri piirivalvurid ja teenistuskoerad, kes koos kaitseliitlaste ja teiste üksustega ühtses rivis seisavad. Lõuna prefektuuri piirivalvebüroo juhi Tamar Tamme sõnul on koertel marsisamm selge ja teadmiseks võetud käsk, et soojadest temperatuuridest hoolimata hümni ajal pikutada ei sobi.

Ennekõike juhib politsei tähelepanu sellele, et 22. ja 23. juunil on sõidukite liiklus Võru kesklinnas oluliselt piiratud ja osa tänavatest suletud. Kuna liikluskorraldust on muudetud, tuleb liiklejatel juhinduda liiklusmärkidest ja reguleerijate korraldusest. Piirangud kehtestatakse vastavalt toimuvatele tegevustele ja valmis tuleb olla piiranguteks ka hoovidesse sissesõitmisel.

Seotud lood:

Suletavatele tänavatele hakatakse peatumise keelumärke asetama juba 21. juuni õhtul. Järgmisel päeval, 22. juunil alustatakse liiklusmärkide paigaldamise ja paraadiala ettevalmistamisega, kus paigaldatakse tribüüne ja piirdeaedu. Samal õhtul kella 20.15 ajal toimub paraadi peaproov. Arvestama peab, et kesklinn jääb liiklusele suletuks ka öösel.

Võidupüha paraad algab 23. juunil kell 11. Paraadile jõudmiseks varuge aega, kuna linna on oodata palju külalisi ning liiklus on tavapärasest koormatum. Linnakodanikel palume üritusele tulla jalgsi. Liiklus peaks täies ulatuses taastuma 23. juuni õhtul kella viieks.