KAAMERAGA MAAL: Läänemaa mesinik võtab kasutusele Austraalias loodud revolutsioonilise mesitaru


“Kui see laul meil korda läeb, nagu öeldakse, siis see peaks olema hobimesiniku jaoks revolutsioon. See on meeletult mõnus asi!” ütles Martna vallas elav Arvo Kirs.

Austraalia mesinike, isa ja poja Stuart ja Cedar Andersoni leiutis võimaldab mee tarust kätte saada mesipuud avamata. Nii häiritakse mesilasi minimaalselt ja mesiniku elu on senisest lihtsam.

See leiutis tegi kaks Austraalia mesinikku püsti rikkaks. Nad kogusid selle tootmiseks raha rahvarahastusplatvormis ja said kokku 12 miljonit USA dollarit, kuigi eesmärk oli 70 000.

Flow Hive'i nime kandev mesipuu valmis Austraalias eelmisel aastal ja tänavu kevadest saab seda osta. Mesitaru maksab ligi 700 dollarit. Euroopa Liitu tellimiseks tuleb lisada sadakond dollarit.

Arvo Kirsi sõnul pole ta kuulnud, et Eestis kellelgi selline taru juba oleks. Kirs hakkab tänavu katsetama, kuidas uudistoode meie kliimas toimib.

“Nii kui ikka, tekib küsimus, kuidas mesilane ta vastu võtab,” lausus Kirs. “No ma ei oska selle kohta veel midagi öelda, see tuleb ära katsetada.”

Edasi loe Maalehest!