FOTOD: Metsaühistud istutasid Teeme ära talgupäeval metsa


Vardi Erametsaseltsi metsapäev
Vardi Erametsaseltsi metsapäevFoto: Kertu Kekk, Vardi Erametsaselts

Sel kevadel on metsaühistud üle Eesti kutsunud metsasõpru erametsadesse metsateemadel arutama ning istutustöödel käsi metsamullaseks tegema. Teeme ära talgupäeval käisid huvilised metsapäevadel Harjumaal Vardi Erametsaseltsis, Ida-Virumaal Virumaa Metsaühistus ning Lääne-Virumaal Viru-Lemmu Metsaseltsis. Igal metsapäeval pandi mulda mitu tuhat väikest puud.

Vardi Erametsaseltsi metsapäevale Nissi lähedale Madila külla oli kogunenud üle 30 metsasõbra, istutama tuldi koos peredega ning talgulisi oli igas vanuses. Metsapäeva korraldajate Taavi Ehrpaisi ja Märt Linnamägi juhendamisel pandi ühistu liikme metsa kasvama väikesed kuusepuud. Istutamistööd muutsid hõlpsamaks spetsiaalsed istutustorud, mille kasutamine eriti kaasa tulnud lastes palju elevust tekitas.

Pärast mõnda tundi metsatööd ja talgusupi söömist võeti ette väike ringkäik, mille käigus Vardi Erametsaseltsi juhatuse liige Taavi Ehrpais huvilistele metsakasvatuse põhimõtteid tutvustas. Häid näiteid tehtud metsatöödest ja erinevas vanuses metsadest leidus läheduses palju. Ehrpais tundis rõõmu, et nende metsaühistu liikmed on tublid metsakasvatajad ning võtavad ise või koos metsaühistuga vajalikud tööd enamasti õigel ajal ette. Seda näitavad ka ühistuliikmetele parimate metsamajandajate konkurssidel jagatud tunnustused.

Seotud lood:

Tänavu kutsusid huvilisi erametsadesse metsapäevadele Hiiumaa Metsaselts, Metsanduse Arendamise Ühing, Põhja-Eesti Metsaühistu, Põlvamaa Metsaühistu, Valgamaa Metsaühistu, Vardi Erametsaselts, Virumaa Metsaühistu, Viru-Lemmu Metsaselts, Võrumaa Metsaühistu ja MTÜ Ühinenud Metsaomanikud.

Selle kevade viimane metsaühistu metsapäev toimub 12. mail Pärnumaal, kui oma teise metsapäeva raames kutsub erametsa külla metsaühistu Ühinenud Metsaomanikud. Lisainfo metsapäeva kohta erametsaportaalis www.eramets.ee.