FOTOD: Rannapungerja ime – kolmekümne asukaga külas toimus taas muusikafestival

 (1)
Tuletorni kontsert 2015, Rannapungerja, Ida-Virumaa, Tudulinna vald, Guido Kangur
Tuletorni kontsert 2015, Rannapungerja, Ida-Virumaa, Tudulinna vald, Guido Kangur Foto: Rein Sikk, Maaleht

Kuuendat korda Guido Kanguri dirigeerimisel peetud Tuletorni kontsert täitis kahel õhtul Rannapungerja küla tipptasemel muusika ja artistidega.

 Džässifännist tippnäitleja Guido Kangur oli see, kes 2010 aastal andis Eestimaale tagasi kaks unustatud paika – kolmekümne elanikuga Rannapungerja küla ning poole tuhande inimesega Tudulinna valla, sest siis toimus esimene Tuletorni kontsert ehk küla džässmuusikafestival. Põhjus paiga valikuks oli proosaline – sealsamas asub Kanguri lapsepõlvekodu.

Tänaseks on publik Peipsiäärse lummava loodusega paradiisi leidnud ja viimane kui üks Eesti džässiartist teab paika nimega Rannapungerja.

Kuues Tuletorni kontsert 3. ja 4. juulil pakkus nii lastelusti klounide Piip ja Tuut esituses kui ka nostalgialaksu kui lavale astus legendaarne Propeller. Taas oli kohal Avinurme puhkpilliorkester saabudes seekord suisa laevaga. Lisaks esinesid Hele Kõrve ja Evelin Võigemast, Airi Allvee ja Raul Ukareda ja teised.

Muusikapidu pakkus tippelamusi ja mõnusat äraolemist nii helisõpradele kui ka hea seltskonna ja mõnusa sumina ihkajaile.