Hugo Treffneri gümnaasiumis esitletakse raamatut Urmas Kokassaarest


Hugo Treffneri gümnaasiumis esitletakse raamatut Urmas Kokassaarest
Urmas Kokassaarele pühendatud raamatu „Jagatud teadmised“ toimetaja Mart Orav, koostaja Juhani Püttsepp ja Hugo Treffneri gümnaasiumi direktor Ott Ojaveer.Foto: Raivo Tasso, MAALEHT/RAIVO TASSO

Homme, laupäeval kell 14 esitletakse Tartus Hugo Treffneri gümnaasiumi suures auditooriumis kooli kauaaegsele bioloogiaõpetajale Urmas Kokassaarele (1963–2013) pühendatud raamatut „Jagatud teadmised“.

Gümnaasiumi vilistlaskogu toimetiste sarjas ilmuva raamatu põhiosa moodustab valik varalahkunud legendaarse õpetaja populaarteaduslikest ajakirja- ja ajaleheartiklitest. Tema kirjatööde sarjad ilmusid sageli ka Maalehe lisas Targu Talita ning ajakirjas Maakodu. Autori biokeemikutaust andis tema soovitustele ja õpetussõnadele lugejate seas hinnatud teadusliku aluse.

Lisaks räägib teos ka Urmasest kui kuldaväärt inimesest, sündinud kirglikust õpetajast tema sõprade, töökaaslaste, õpilaste ja abikaasa Sirje Kokassaare meenutuste abil.

Treffneri gümnaasium kutsus Kokassaare loodussuuna bioloogiaõpetajaks 1991. aastal, kus ta jõudis õpetaja olla 22 aastat. Samaaegselt jätkas ta ka õppejõuna Tartu ülikoolis. Samas ei ajanud ta koolitunnis asju üleliia keeruliseks.

Raamatu koostas Juhani Püttsepp ja toimetas Mart Orav, kes mõlemad on ise gümnaasiumi vilistlased.Nagu ka raamatu väljaandmise eest hoolitsenud
vilistlaskogu esimees Indrek Ilomets. Kujundaks oli Kalle Toompere.

Raamatu väljaandmist toetasid kool, vilistlased ning kooli asutaja Hugo Treffneri sugulase Karl Treffneri ja tema abikaasa Leena annetus.

Homsel raamatu esitlusel, mis toimub kooli aastapäevaürituste raames ning traditsioonilisel lendude kohtumisel, antakse esimest korda välja ka Urmas Kokassaare nimelisi stipendiume eesmärgiga jäädvustada tema nimi ja tegevus õpetajana ja õpetlasena.

Raamat "Jagatud teadmised" Foto: Raivo Tasso, MAALEHT/RAIVO TASSO