Kiviringide vahel tähistatakse pööriaega


Kiviringide vahel tähistatakse pööriaega
Erakogu

Juba neljandat korda toimub Ihamarus Labürindifestival, kus Viia-Jaani labürinditalu põldudele tulevad kokku inimesed üle Eesti, et koos tervitada päikese kõrghetkede saabumist. Kohal on ka tähetark Igor Mang, kes valis oma tavapärase Varbola maalinnuse asemel pööripäevariituste läbiviimiseks Põlvamaa labürindid.

Etno-esoteeriliseks festivalil toimuvad töötoad, terviseloengud, kontserdid, ühislaulmised ja koosliikumised -- taiji, väelaulude ja -tantsude ringid.

Kahel päeval on püstitatud indiaanitelk, mille perenaine tutvustab Ameerika põlisrahvaste traditsioone.

Maailmarändurid Tom Valsberg ja Jane Kruus veavad 20. juunil väelaulude ühislaulmist. Õhtul algab maailmamuusika pidu tuntud dj. Arne Lauri plaadimängu saatel.

Pööripäeval külastatakse ka Tilleoru matkarada ning Meroone allikal tehakse pööripäevale sobivaid tegemisi Mikk Sarve ja raamatu "Eesti Allikad" autori Kristel Vilbaste eestvedamisel.

Jooga- ja gongiterapeudist rännumees Almer Jansu on jällegi kohal, seekord õpetamas lisaks kõigele rahajoogat. Festivali lõpul toimub festivali korraldajate Aivar ja Terje Täpsi poolt läbiviidav sütelkõnd, mille tule paistel tantsitakse viie erineva energiaga väetantse.