Kui hästi sa tunned meie tuntud inimesi? Pane ennast proovile!


EV100 nukud Kohtla-Järve koolides
Foto: Kohtla-Järve Järve Vene Gümnaasium

Nuputage, kes Eesti avaliku elu tegelastest on kujutatud Kohtla-Järve koolinoorte poolt valmistatud nukkudena.

Kahe Kohtla-Järve kooli, Järve vene gümnaasiumi ja Kesklinna põhikooli, 7.- 8. klassi tüdrukud valmistasid Eesti 100. sünnipäeva puhuks käsitööna nukke teemal „Kuulsused”. Nukkude väljapanek Jõhvi keskraamatukogus osutus ülimalt populaarseks.

„Laste väga peene töö imetlejaid oli palju, ja kuna nukud on ka humoorikad, siis nägime näituse ajal raamatukogus väga palju rõõmsaid ja muhelevaid inimesi,” märkis Jõhvi keskraamatukogu teenindusjuht Tiia Linnard.

Proovi ära arvata, milline nukk keda kujutab!

Nukkude valmistamist juhendas käsitööõpetaja Jelena Hapova.

Täname tublit arvajat ja laste näputöö väärsiliselt hindajat!

Jõhvi keskraamatukogu käivitas seoses ülipopulaarseks saanud nukkude näitusega ka oma Facebooki lehel. Kuidas see õnnestus? Kommenteerib raamatukogu teenindusjuht Tiia Linnard.

„Kes on Eestis kõige kuulsam kuulsus? Kui äraarvamismängu järgi otsustada, siis Yana Toom, ei mingit kahtlust! Õigeid vastuseid sadas nagu vihma oavarrest. Aga üsna lihtsalt tunti ära ka Kristina Šmigun-Vähi – medali järgi kaelas, Toomas Hendrik Ilves – kikilipsu järgi. Ja Mailis Repsi äraarvamiseks polnud ka muud vaja ette öelda, et tegemist on ministriga.”

Seotud lood:

Muuseas, üks Yana Toomi kujutanud nukkudest meeldis modellile enesele nii väga, et ta ta on postitanud selle ka oma lehele Facebookis.

Linnard lisas: „Juhendaja sõnul kutsus Toom nuku autori tänutäheks ka Brüsselisse.”