Kõige enam külastajaid käis Kumu Kunstimuuseumis ja Eesti Meremuuseumi Paksus Margareetas (mõlemas 6000 inimest). Samuti käis palju huvilisi Niguliste muuseumis (3500 külastust), Eesti Loodusmuuseumis (3450) ja Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis (3200).

Huvilisi jätkus ka mujale Eestis. Väga populaarne oli Narva muuseum (kahe maja peale kokku 3700 külastust) ja Virumaa muuseumid Rakveres (2300). Tartu populaarseimad atraktsioonid olid Tartu Toomkiriku tornide ja anatoomikumi külastamine (2465), Tartu Mänguasjamuuseum (1016) ja Eesti Rahva Muuseumi muuseumikompleksid (kokku 1395). Huvilisi jätkus ka väikestesse muuseumidesse. Inimeste suur huvi põhjustas ka järjekordasid ning näiteks Nukumuuseum ei saanud ruumipuuduse tõttu kõiki soovijaid vastu võtta. Suurt furoori tekitas Mõisaküla muuseumis eksponeeritud Egiptuse lapsmuumia, mida käis vaatamas veerand Mõisaküla elanikest. Ent Pranglisaarte muuseumissegi jõudis muuseumiööl 24 inimest.

130 muuseumi ja mäluasutuse hulgas oli mitmeid asutusi, mis võtsid muuseumiööst osa esimest korda, näiteks riigiarhiiv Tallinnas (635 külastust), sõjamuuseum Viimsis (300) ja kirjandusmuuseum Tartus (220).

"Muuseumiöö õnnestumine ka sellel aastal tõestas, et rahva huvi muuseumite vastu aina kasvab. Muuseumi tuldi kogu perega, palju oli igas vanuses lapsi. Tore on tõdeda, et ka vene kogukond osales väga aktiivselt," tõdes Eesti Muuseumiühingu juhatuse esimees Piret Õunapuu. Lisaks venekeelsele publikule torkas silma ka suur noorte hulk, samuti oli külastajate hulgas väga palju sõpruskondi.