Parimad käsiraamatud on ikka eestlaste kirjutatud


käsiraamatud
Foto: Apollo

Käsiraamatute kuu raames kuulutas raamatukaupluste kett Apollo välja kaheksa parimat Eesti autorite poolt sel aastal välja antud käsiraamatut. Valik tehti ligi saja kokanduse-, käsitöö-, tervise- või kodu ja aia teemalise raamatu hulgast.

Apollo raamatute kategooriajuhi Marju Kirsipuu sõnul on tänavu ilmunud Eesti autorite sulest rohkem käsiraamatuid kui eelmisel aastal, iseäranis on suurenenud välja antud käsitööraamatute arv. Ta lisas, et käsiraamatud on eestlaste seas populaarsed ning valik nii Eesti kui ka tõlkekirjanduse osas on suur. “Parimate käsiraamatute esiletõstmisega soovime tunnustada just Eesti autoreid, kelle teosed on lugejate poolt soojalt vastu võetud ning eristuvad raamatuturul nii sisu, väljanägemise kui ka selle erilise „miski“ poolest,” lisas Kirsipuu.

Apollo 2013. aasta parimad Eesti käsiraamatud on:

„Retseptisahtel käsitöökapis“, Ragne Värk, Andra Kalda (Varrak)
„Parimad kodused pirukad“, Pille Enden, Lia Virkus, Tiina Lebane (Ajakirjade Kirjastus)
„Nostalgilised tikandid“, Helga Koger (Hea Lugu)
„Talikülv“, Katrin Uverskaja (Varrak)
„Eestimaa pitsid. Niplispitsi õpetus ja mustreid“, Angelika Nöps, Maris Raud (Pegasus)
„Suvikõrvitsatoidud salatitest magusani. 100 rooga mini“, Lia Virkus, Pille Enden (Ajakirjade Kirjastus)
„Eesti kirivööd“, Piia Rand (Saarakiri)
„Tervendav kokaraamat. Ravimtaimedega toidud“, Katrin Luke (Menu).

Käsiraamatute tutvustamiseks toimub 14. septembril Tallinnas Solarise Apollos kokaraamatute päev, mida juhib tunnustatud kokk ja tervisliku toidu austaja Angelica Udeküll. 21. septembril leiab Tartu Lõunakeskuse Apollos aset suur käsitööpäev, mida juhib Terevisiooni käsitöötoimetaja ja R2 saatejuht Laura Kõrvits. Mõlemal üritusel astuvad üles mitmete parimate raamatute autorid, kes õpetavad kohapeal inimesi uusi retsepte või käsitöövõtteid kasutama. Marju Kirsipuu sõnul soovitakse maratonesitluste ja õpitubade käigus tutvustada Eesti autoreid, käsitöömeistreid ning toidukultuuri edendajaid avalikkusele, innustades eestimaise käsitöö ning kokanduskultuuri uusi avastusi ning hinnatud traditsioone kodus järele proovima.