Priit Pärn loovutas karikatuurid huumorimuuseumile


Priit Pärn, Heiki Maiberg
Kaks karikatuurisõpra, huumorimuuseumi eestvõtja Heiki Maiberg ning karikaturist Priit Pärn.Foto: Sven Arbet

Animafilmirežissöör, karikaturist ja graafik Priit Pärn andis mitmed oma karikatuurid üle Raplamaal Raikküla vallas Purkus tegutsevale huumorimuuseumile.

Pildid võttis vastu muuseumi idee autor ning Purku huumoriõhtute eestvedaja Heiki Maiberg. Just tema eestvõttel on selles paigas toimunud palju karikatuuri- ja šaržinäitusi.

Teiste seas on neil üles astunud Maalehe karikaturist Valdek Alber, aga ka vanameister Hugo Hiibus, Eduard Tüür, Rein Lauks, Tarmo Vaarmets.

Näitustel olnud pildid on mappidesse koondatud ning ootavad huumorimuuseumi ametlikku sündi. Kogu täienes oluliselt siis, kui Vladislav Koržets andis Maibergile ehk muuseumile üle kasti ajakirja Pikker karikatuuriarhiiviga. Nimepidi saab kasti sisus tuvastada 61 autori loomingut.

Päris valmis muuseum aga tõesti veel pole. Karikatuurid asuvad Raikküla vallale kuuluvas raamatukogus, neid haldab kohalikke ärksamaid inimesi koondav MTÜ Purculi.

Külastamine käib nii, et kui raamatukogu avatud, on ka näitus lahti ning mapid vaatamiseks saadaval.

Purku asub Raplast Järvakanti viiva tee lähedal, muuseumi leidmiseks tuleb leida esmalt raamatukogu, mis väikeses paigas pole sugugi keeruline ülesanne.