Tantsuraamatu autorid said Ullo Toomi preemia


Tantsuraamatu autorid said Ullo Toomi preemia
Anneli Ammas ja Kadri ValnerFoto: Sven Arbet

Rahvatantsumaailma väärikaim autasu, Ullo Toomi stipendium anti tänavu mitte mõnele tantsujuhile nagu tavaliselt, vaid raamatu “75 aastat Eesti tantsupidusid” autoritele Kadri Valnerile ja Anneli Ammasele.

"Olime veidi segaduses," kirjeldab Anneli Ammas tundeid, mis neid auhinnast kuuldes valdasid. "Seniste laureaatide nimekirja lugedes hakkas üsna kõhe ja natuke nagu piinlik - kes oleme meie nende inimeste kõrval, kes on aastaid rahvatantsuelu vedanud, suuri pidusid teinud..."

Kadri Valner ei salga, et maineka preemia saamine tekitas neile ka uhke tunde.

"Olla sellises väärikas seltskonnas nagu mait Agu, Ilma Adamson, Helju Mikkel, Salme ja Ott Valgemäe, Maie Orav, kes on ju rahvatantsu alustalad," toob Valner näiteks mõned senistest Ullo Toomi nimelise stipendiumi saajatest.

Ullo Toomi haldusnõukogu esinaise Ilma Adamsoni sõnul oli sellel mullu ilmunud mahukal teosel tugev kaasautorite grupp, kuid teos sai valmis just tänu Kadri Valneri ja Anneli Ammase suurele tööle ning eestvedamisele.Ullo Toomi nimelist tantsupreemiat antakse välja alates 1987.aastast tema sünniaastapäeval 14.septembril ning see on mõeldud eesti rahvatantsu- ja autoritantsualase tegevusega silma paistnud inimesele.