Teatrirahvas tähistab rahvusvahelist teatripäeva: parimatele jagatakse auhindu


Teatripäev
TeatripäevFoto: Tanel Meos

Eesti Teatriliit jagab rahvusvahelise teatripäeva puhul tavapäraselt aastaauhindu eelmise aasta loomingu eest.

Täna Rahvusooperis Estonia toimuval pidulikul üritusel selgub, kellele 2014. aasta teatriauhindade nominentidest omistatakse laureaaditiitel.

Lavastajaauhinnale kandideerivad
- Andres Noormets – lavastused “Deemonid” (Vanemuine), “Mandel ja merihobu” (Endla) ja “3 õde” (Rakvere Teater).
- Lembit Peterson – lavastus “Joobnud” (Theatrum).
- Raivo Trass – lavastus “Viimase öö õigus” (Rakvere Teater).
- Juhan Ulfsak – lavastus “Kadunud sõbra juhtum” (Teater NO99).
- Ingomar Vihmar – lavastus “Zebra” (Tartu Uus Teater).

Kunstnikuauhinnale kandideerivad
- Vladimir Anšon, Reet Aus, Gleb Filštinski – kujundus lavastusele “Igatsus” (Tallinna Linnateater).
- Reet Aus, Mikk-Mait Kivi, Oliver Kulpsoo – kujundus lavastusele “Millest me räägime, kui me räägime armastusest ehk Barbarella” (Von Krahli Teater).
- Lilja Blumenfeld, Rene Liivamägi, Sander Põldsaar – kujundus lavastusele “Joobnud” (Theatrum).
- Pille Jänes – kujundused lavastustele “Brand” (VAT Teater), “Surnud hinged” (Tallinna Linnateater) ja “Keskmängustrateegia” (Eesti Draamateater).
- Aigars Ozolinš – kujundus lavastusele “Meie aja kangelane” (Endla).

Seotud lood:

Meespeaosatäitja auhinnale kandideerivad
- Pääru Oja – Billy lavastuses “Hõimud” ja Willem lavastuses “Vennas” (mõlemad Eesti
Draamateater).
- Indrek Ojari – Lennie lavastuses “Hiirtest ja inimestest” (Tallinna Linnateater).
- Tambet Seling – Adam lavastuses “Eedeni aed” (Endla).
- Ivo Uukkivi – Brand lavastuses “Brand” (VAT Teater).
- Priit Võigemast – Tšitšikov lavastuses “Surnud hinged” (Tallinna Linnateater) ja osa­täitmine lavastuses “Muuseas: ma armastan sind” (Teater NO99).

Naispeaosatäitja auhinnale kandideerivad
- Marin Mägi-Efert – Olga lavastuses “3 õde” (Rakvere Teater).
- Anne Reemann – Varvara Pavlovna lavastuses “Igatsus” (Tallinna Linnateater).
- Külliki Saldre – Francesca Johnson lavastuses “Madisoni maakonna sillad” (Vanemuine).
- Garmen Tabor – osatäitmine lavastuses “Hääled” (Theatrum).
- Karin Tammaru – Saara lavastuses “Mandel ja merihobu” (Endla).

Meeskõrvalosatäitja auhinnale kandideerivad
- Henrik Kalmet – Tom lavastuses “Imede aasta” (R.A.A.A.M), Carlos ja Georg lavastuses “Harakale haigus...” (Tallinna Linnateater) ning Luukas lavastuses “Varesele valu...” (Eesti Draamateater).
- Lauri Lagle – osatäitmine lavastuses “Kadunud sõbra juhtum” (Teater NO99).
- Ain Lutsepp – polkovnik, Alehhin, 1. välgutaja lavastuses “Keskmängustrateegia” (Eesti Draamateater).
- Gert Raudsep – osatäitmised lavastustes “Mu naine vihastas” ja “Tõde, mida ma olen igatsenud” (mõlemad teater NO99).
- Tarmo Song – Gabriel lavas­tuses “Joobnud” (Theatrum).

Naiskõrvalosatäitja auhinnale kandideerivad
- Ines Aru – Maryjohnny Raf­ferty lavastuses “Üks pealuu Connemaras” (Rakvere Teater).
- Kaie Mihkelson – Mamma lavastuses “Vennas” (Eesti Draamateater).
- Liina Olmaru – Linda lavas­tuses “Joobnud” (Theatrum).
- Külli Teetamm – Val lavas­tuses “Armastus ja raha” (Tallinna Linnateater).
- Katariina Unt – Agnes lavas­tuses “Brand” (VAT Teater).

Alguspärase sõnalavastuse auhinnale kandideerivad
- Martin Algus − “Väävel­magnooliad”.
- Eero Epner − “Esimene luge­mine: Ministri viimased päevad”.
- Indrek Hargla − “Testamenditäitjad”.
- Piret Jaaks − “Näha roosat elevanti”.
- Mari-Liis Lill ja Paavo Piik − “Varesele valu...” ja “Harakale haigus...”.
- Andra Teede − “Estoplast”.

Sõnalavastuste muusikalise kujunduse auhinnale kandideerivad
-n Hendrik Kaljujärv – muusikaline kujundus NO99 lavastusele “Kadunud sõbra juhtum”.
- Ove-Kuth Kadak – muusikaline kujundus Tallinna Linnateatri lavastusele “Armastus ja raha”.
- Von Krahli trupp, Jakob Juhkam, Ott Kartau – originaal­muusika Von Krahli teatri lavas­tusele “Millest me räägime, kui me räägime armastusest ehk Barbarella”.
- Toomas Lunge – originaalmuusika Emajõe Suveteatri lavastustele “Üle linna Vinski” ning “Karid ja kõrgused”.