Veerand sajandit tagasi: Pärnu õlu teeb vanad nooreks ja noored rõõmsaks

 (6)
Maaleht 25
Veerand sajandit tagasi: Pärnu õlu teeb vanad nooreks ja noored rõõmsaks
Foto on illustratiivne.AFP/Scanpix

1879. aastal ostis sepa poeg Eduard Bliebernicht 5500 hõberubla eest Pärnu jõe äärde krundi ja ehitas vanast rauavalukuurist pruulikoja. 1940. aastaks oli sellest kasvanud soliidne õlletehas. Kuigi tänapäeval enam foogti- ja teenriõlut ei pruulita, jätkab viie aasta eest loodud Pärnu Õlu Bliebernichti rajatud õlletööstuse traditsioone.

Toodete kvaliteet ja disain on paranenud, sortiment laienenud. AS Pärnu Õlu tõestab, et ka Eesti kapitalil põhinev ettevõte on võimeline edasi arenema.

Tehase tehnoloogiline baas uueneb: õlu liigub vaid roostevabas keskkonnas ega puutu enam kokku musta metalliga.

Pärnu õlu ei ole enam soolane. Põhjus on lihtne: õlletehase puurkaevu enam merevesi ei tungi. Pikki aastaid on Pärnu õlletehas olnud Eesti õlleturul kolmandal kohal, nii ka praegu. Praegu toodetakse nelja sorti õlut ja seitset sorti siirupit. Kõige kauem on toodetud Peronat – see on tume õlu, mille alkoholimahu % on 4,4.

Kõige lahjem on Gambrinus – 4,3%. See õllekuninga nime kandev õlu on pilsen tüüpi hele.

Ameerika õllemeistrite retseptuurist pärineb Tiiger – 6,8% tume õlu.

Kõige uuem on Pealinna – 4,4% tume õlu, mida hakati tootma siis, kui Pärnu kuulutati suvepealinnaks.

Lisaks pudeliõllele valmistatakse ka vaadiõlut.

Pärnu õlletehases mõeldakse ka perenaistele. Kui tahate kiiresti maitsvat jooki, mannavahtu või muud hõrgutist valmistada, kasutage Pärnus valmistatud siirupeid.

Valida on järgmiste maitsete vahel: jõhvikas, apelsin, aprikoos, sidrun, pirn, vaarikas–must sõstar. Uudiseks on kokteilisiirup Amalfi – vermuti maitsega mõrkjas siirup, mida saab kasutada alkoholikokteilide lisandina.