Augustikuine rahesadu tekitas Eestis ligi kahe miljoni euro eest kahju


Rahe

Suure osa PZU Kindlustuse poolt tänavu kaheksa kuu jooksul välja makstud kindlustushüvitistest põhjustas suure osa 12. augusti äge rahesadu, mis firma hinnangul tekitas Eestis kahjusid ligikaudu kahe miljoni euro eest.

„Ainuüksi PZU kliendid on teatanud 81 juhtumist ning kahjusumma on tänase seisuga üle 230 000 euro. Kui liita juurde teiste turuosaliste väljaöeldud ja hinnangulised kahjud, siis ulatub kogusumma ligi kahe miljoni euroni. Juurde tuleb arvestada kannatada saanud vara, millel kindlustuskaitse puudus,“ ütles PZU kahjukäsitluse ja klienditeeninduse osakonna juhataja Eero Link.

Lingi sõnul on tegu viimase kümnendi ühe suurima loodusnähtusest tingitud kahjuga. „See on võrreldav 2010. aasta augustitormi kahjudega, kuid jääb alla 2005. aasta jaanuaritormile, mis tõi kindlustusseltsidele ligi 13 miljoni euro väärtuses kahjunõudeid.“

PZU klientidele tekitas augustikuine rahe kahjusid Viljandi- ja Tartumaal ning peamiselt oli tegemist kaskokahjudega. Kahjudest ülejäänud osa moodustasid hoonete varakahjud, näiteks aknaklaaside purunemised.