Avatud talude päev | Nagu ooperimaja keset sood


Avatud talude päev Kõnnu viinaköögis
Avatud talude päev Kõnnu viinaköögisFoto: Heiki Raudla

"Õhtul oli vaja end merre kasta, et maha jahutada," meenutab eilset ehk avatud talude esimest päeva Sven Saag, kes koos Katrin Valdrega eksponeerib avatud talude päeval Kõnnu viinaköögi kunstikoda. Kunagises mõisa viinaköögis asuvad nüüd ühe katuse all kunstnike kodu ja galerii.

"Ma pole harjunud nii palju rääkima, väsitav, aga tore. Ainult rõõm on näha, et inimesed tulevadki ja tahavadki teada ja näha. Ja sa räägid… see on suur fun!" põhjendab ta.

Mida külastajad teada tahavad saada? "Ikka selliseid praktilisi asju: kuidas me siin maal elame, kas me kunstist elatume, ega meil siin külm ole, kas meil igav ei ole," räägib viinaköögi peremees. "Võibolla on see ebaharilik, et kunstnikud siin elavad, see oleks nagu ooperimaja keset sood. Aga meil pole vahet, kus me kunsti teeme, meil on olnud linnas erinevaid ateljeesid, aga looduses on väga hea maalida."

Kunstnike paar tegutseb Kuusalu vallas Kõnnus kuuendat aastat, jagades sealjuures peale kodu ja ateljee ka maale. Teisisõnu, nad maalivad koos ühele lõuendile. "Nii et intiimne tegevus see maalimine," möönab kunstnikuhärra. "Vahepeal tülitseme ka, aga õnne protsent on valdav. Kui see enam ei toimi, siis enam ei tee!"

Miks see koht? „Siin on ruumi nii maalimiseks kui elamiseks,“ põhjendab Sven Saag. „Mõni maal on üle kahe meetri kõrge, siin on see luksus, et saame korraga kümme maali seinale panna."

Seotud lood:

Loe ka Maalehe avatud talude päeva blogi!