Eesti skaudid kogunevad Jüripäeva laagrisse Valgas


Lipuheiskamine Toompeal
Foto: Ilmar Saabas

Algavala nädalavahetusel kogunevad ligi 400 skauti erinevatest Eesti piirkondadest ning ka Lätist ja Soomest Valgasse, et tähistada skautliku välihooaja algust.

Jüripäeva tähistamine on Eesti skautliku liikumise aasta olulisimaks ürituseks. Jüripäevaga tõmmatakse joon alla talvisele sisehooajale ja algab skautlik välihooaeg, mil noored alates 6. eluaastast skautluses omandatud eluoskusi järjest enam õues rakendada saavad. Legendijärgne Püha Jüri on 1907. aastal skautluse asutaja Baden-Powelli poolt loodud skaudiliikumise kaitsepühakuks. Jüripäeva üritused on pärast skautluse taasloomist Eestis, toimunud järjepidevalt iga-aastase üritusena juba paarkümmend aastat. Toimumiskohaks on olnud paljud Eesti linnad ja seekord ollakse esmakordselt Valgas, sõnas Eesti Skautide Ühingu juhatuse liige Siim Maripuu.

Selleaastase Jüripäeva laagri teemaks on „Terav mõistus“ ning üritusel ootab kõiki osalejaid suur hulk põnevaid tegevusi, mis panevad proovile osalejate nutikuse, mälu, analüüsioskuse, kujutlusvõime ning planeerimisoskused.

Seotud lood:

Reede õhtul toimuval Jüripäeva avamisel liiguvad jüripäevalised tõrvikurongkäigus läbi Valga linna. Sihtpunktis toimuvad üksuste poolt eelnevalt ettevalmistatud valgusetendused, millega saadetakse pime talvehooaeg ära ning tervitatakse valge aja saabumist.

Laupäeval ootab osalejaid ees põnev ja mitmeid väljakutseid esitav matk, mille rajad läbivad ka lätikeelset Valkat. Matka jooksul saavad noored meeskondlikult tegutsedes oskusi nii esmaabis kui ka näiteks Eestis leiutatud matemaatikamängus „Pranglimine“. Päev lõpeb lõbusa tantsupeoga. Jüripäeva lõpetab pidulik rongkäik pühapäevahommikuses Valgas.

Laagrile saadab oma parimad tervitused ka Eesti Skautide Ühingu peavanem, Briti suursaadik Eestis, Chris Holtby.

Ernesaks