Eestimaa loomakaitse liit palub: aita liialt vara talveunest ärganud siili

 (3)
Siilid
SiilidFoto: Karin Kaljuläte

Kuna talv on sel aastal harjumatult soe, ajab see segadusse ka talveund magavad loomad, nii on lugu ka siilidega. Eestimaa loomakaitse liit õpetab, mida teha talveunest ärganud uimase siiliga.

"Kui te näete kuskil siili ringi koperdamas, soovitame ta viia sooja, pakkuda juua vett ja küsida kindlasti järgnevalt nõu loomakaitse liidust," soovitatakse loomakaitse liidu lehel.

Mõned näpunäited:

  • Siilile võib joogiks pakkuda vett ning toiduks kassikrõbinaid või kassikonservi (ei sobi kalaga kassitoit). Mitte mingil juhul ei tohi siilile anda piima!
  • Siili üleskorjamiseks sobib mitmekordseks keeratud sall, paksud kindad, tekk, rätik, kasvõi mitmekordne ajaleht või kilekott. Talvine, alles ärganud siil on tavaliselt suhteliselt uimane, ega osuta suuremat vastupanu.
  • Siil tuleb vaadata nii hästi kui võimalik üle, et kas tal ei ole vigastusi! Kindlasti soovitame alati siili leidmisel kontakteeruda koheselt loomakaitse liiduga.
  • Kui siilil on juures imelik lõhn (mis ei ole loomulik, metsa lõhn), siis on siilil tõenäoliselt vaja ravi. Siili võiks paigutada kuni liidu esindaja saabumiseni pappkasti või plastkasti või kuhugi väiksemasse ruumi (wc,vannituba).
  • Pärast siiliga tegelemist pese ja desinfitseeri hoolikalt käsi!
  • Ära lase siili juurde kasse, koeri ega lapsi, hoia teda eraldi!
  • Pöördu peale siili leidmist kindlasti kogemustega loomakaitse liidu inimeste poole nõu ja abi saamiseks! Helistage tel 501 96 36 Heiki Valner või 55520105 Katrin Idla või saatke liidule sõnum!

Kevadel lastakse kõik päästetud siilid loodusesse tagasi. Loomakaitse liidus tegelevad siilidega Sibelle Lee, Kadri Võrel (Kagu-Eesti, tel 56659888), Katrin Idla, Gabriel Vodolatzenko.