FOTOD: Eesti Maaülikool tähistas 65. aastapäeva

 (2)
Maaülikool pidas aastapäeva
Maaülikool pidas aastapäevaFoto: Elen Kontkar

Sel nädalal tähistab Eesti Maaülikool erinevate ettevõtmistega oma 65. aastapäeva, nädala kulminatsiooniks oli Eesti üle aegade suurim vilistlaspidu, mis tõi ülikooli linnakusse ligi 3000 (endist) töötajat ja vilistlast.

Eesti Maaülikooli vilistlane põllumees Tõnu Post rääkis, et vilistlaspidu on suurepärane nostalgiaõhtu, kus on võimalik kohtuda endiste kursuse- ja koolikaaslastega. „Vilistlased, kes jätkavad sarnasel erialal, kui see, mida ülikoolis õpiti, jäävad paratamatult kooliga ja oma kursusega seotuks kogu eluks. Meie kursus korraldab ise iga-aastaseid kokkusaamisi, kus on alati kohal üle poole lõpetanutest, ent sellised suurüritused annavad võimaluse meenutada Elu Parimaid Aastaid ühes teistega.“ Post kinnitab, et Eesti Maaülikooli eelkäija Eesti Põllumajanduse Akadeemia andis talle hea erialase ettevalmistuse, aga lisaks sellele veel ka suure hulga häid sõpru, tuttavaid ja koolikaaslasi.

„Maaülikooli kursuste ühtekuuluvustunnet ja kodust õhkkonda on alati kadestatud,“ ütles Eesti Maaülikooli vilistlaskogu juhatuse esimees Jaan Õunapuu. „Seda kinnitab seegi, et esimesed 2500 piletit vilistlaspeole müüdi läbi väga kiiresti, mistõttu pidime leidma lahenduse, et aastapäeva saaks tähistama tulla veelgi suurem hulk tahtjaid.“

Seotud lood:

Eesti Maaülikool on tunnustatud ülikool biomajanduse valdkonnas. Ülikool kuulub põllumajanduse ja metsanduse valdkonnas maailma 100 parima ülikooli edetabelisse, olles 51.-100. kohal. Taime- ja loomateaduste ning keskkonna ja ökoloogia valdkonnas ollakse maailmas 1% enim viidatud teadusasutuste hulgas.