FOTOD ja VIDEOD: Seto kultuuri päevad Peterburis

 (1)
Seto kultuuri päevad Peterburis
Seto kultuuri päevad PeterburisFoto: Andres Ots

18.-20.11. oli kolmel päeval Peterburis võimalik kuulata seto kultuuri teemalisi ettekandeid, teha seto käsitööd, valmistada ja maitsta seto rahvussööke, õppida seto tantse, vaadata näitusi ning saada osa seto leelost. Setomaalt oli Peterburis delegatsioon, kuhu kuulusid Setomaa ülembsootska ning osalejad kõigist Setomaa valdadest.

Peterburis Soome Instituudis toimunud ümarlaual „Kaasaegne rahvuslik ettevõtlus“ jagasid setod Margus Timmo, Aarne Leima ja Ülle Pärnoja eestvõtmisel külaelu, väikeettevõtluse ja oma piirkonna arendamise kogemusi. Ümarlaual osalesid Peterburi piirkonna erinevate ettevõtlusvaldkondade esindajad, soome-ugri rahvuslike organisatsioonide esindajad kellel oli huvi kasutada rahvakultuuri. Ümarlauale järgnes koostöövõimaluste arutamine ja kogemuste vahetamine teiste soome-ugri rahvaste esindajatega.

Seto meistrite eestvedamisel Vene Etnograafiamuuseumis ja Rõbatski kultuurimajas toimunud seto kultuuri õpitubade - seto vööde ja paelte valmistamine, pakutrükk, traditsiooniline seto söök, seto tantsud – pakkusid suurt huvi. Eriti aktiivselt osalesid õpitubades lapsed ning seto meistritel olid pidevalt käed tegemist täis.

Seotud lood:

Loengutel kõneldi huvilistele muuseumi fondides peituvatest kultuuripärlitest, seto arhitektuurist, seto toidust, seto käsitööst, seto rahvarõivastest, seto ehetest. Huvilistel oli võimalus tutvuda ka seto laulude ja pillilugudega.

Rõbatski kultuurimajas on novembri lõpuni avatud näitus setodest.

Peterburi seto kultuuri päevade korraldamise ettepaneku tegi Peterburi Isuri seltsi esimees Dmitri Harakka-Zaitsev Obinitsas soome-ugri kultuuripealinna külade foorumil. Ettevõtmist toetas Eesti Kultuurkapital. Korraldamisel olid suureks abiks Välisministeerium ja Eesti Peakonsulaat Peterburis.