FOTOD: Matsalus pesitseb Eesti vanim kalakajakapaar

 (2)
Tartu loodusmaja ornitoloogiaringi lapsed
Tartu loodusmaja ornitoloogiaringi lapsed Eesti vanimaid kalakajakaid vaatlemasFoto: Elo Hermann

Laupäeval vaatlesid Tartu Loodusmaja õpilased Pelle Mellov ja Teodor Undrits Matsalus Kakrarahul kalakajakaid Martat ja Oskarit.

Marta on teadaolevalt Eesti vanim kalakajakas, 3. juunil täitub tal 33 aastat (sündinud 1981. aastal Kakrarahul). Tema partner Oskar saab 24. mail 25 aastaseks (sündinud 1989. aastal samuti Kakrarahul). Tänavune aasta on neil 20. kooseluaasta. Oma selle kevade esimese muna  munes Marta reedel. 

Laupäeval käisid Matsalus linde vaatlemas üheksa Tartu Loodusmaja ornitoloogaringi last ja nende juhendaja Elo Hermann.

"Kõik lapsed kahjuks laiule ei mahtunud, kuna liigne rahvamass häirib linde. Tegemist oli ühe osaga 3-päevasest linnulaagrist Läänemaal, millel osales 15 last," selgitas Hermann, et ülejäänud lapsed käisid samal ajal koos ornitoloog Marko Valkeriga lähikonnas matkarajal linde õppimas.

Lindude vaatluskastid on teinud Kalev Rattiste, kes on laiul kajakatega tegelenud juba üle neljakümne aasta.

"Ornitoloogiaring on loodusmajas eriline just seetõttu, et väljasõite ja laagreid on rohkem kui teistel huviringidel - praktiliselt linde vaadates õpib ju linde paremini tundma kui pildi pealt vaadates," rääkis Hermann ja lisas, et on aktiivsemate ja rohkem huviliste õpilastega
käinud ka nö programmiväliselt kolme-neljapäevastel väljasõitudel linde rõngastamas nii Kabli kui Pulgoja linnujaamas, samuti Lahemaal linde inventeerimas.