FOTOD: Päästjad tõid Tartus kolmanda korruse aknast välja roninud koera maa peale tagasi

 (40)
FOTOD: Päästjad tõid Tartus kolmanda korruse aknast välja roninud koera maa peale tagasi
Koera päästmine 3. korruse aknalaualt Tartus.Foto: Raivo Tasso, MAALEHT/RAIVO TASSO

Tartu kesklinnas Gildi tänaval, otse Maalehe toimetuse vastas asuva maja kolmandal korrusel näris täna pärastlõunal koer läbi puidust aknaraami, nii et aknaklaas kukkus tänavale kildudeks. Seejärel ronis kõrgust mitte kartev koer Doris läbi akna välja ja jäi aknaplekil seistes vaadet nautima.

Tänaval olnud inimesed olid algul vaatepildist hämmingus, kuid kuna omanikku ei olnud kodus, kutsuti kohale päästjad, kes saabusid mõne minutiga.

Appi tõtanud mehed kerisid lahti pika redeli ja päästja Oleg Apevalov tõi aknaplekil kangestunult seisnud kutsu pealtvaatajate aplausi saatel alla.

“Kasside kõrgustest alla toomist on ette tulnud, kuid koerte puhul on see esimene selline juhtum,” tõdes ta.

Koera võttis omaniku saabumiseni enda hoole alla alumise korruse naaber. Omanik, kelleks on soomlannast tudeng Elisa, jõudis jalgrattal kihutades kohale natuke enne päästjate lahkumist ja oli neile abi eest väga tänulik. Viieaastase Dorise sülle haaramise järel puhkes neiu suurest õnnest nutma ja ei suutnud sõnagi öelda.

Piltide järgi tundub, et tegu on briti kuninganna lemmiktõu, corgiga. Pole siis ime, et koer kõrgete kohtadega harjunud on.