FOTOD | Sel nädalavahetusel peetavalt Türi lillelaadalt leiab mõistlikud hinnad ja rikkaliku kaubavaliku

 (7)

Juba avamispäevast oli Türi lillelaat kui rahvaste paabel – kauplejaid oli lisaks kodumaistele müüjatele ka Lätist ja Leedust. Ostlejate rivis aga tunglesid eestlaste kõrval ka soomlased ja rootslased.

Laadal maksavad amplid 15-20 eurot, rõdulilled saab aga kätte 3 euroga.

Leedust Türile sõitnud maasikataimede müüja selgitas, et neil Leedumaal on laadahooaeg juba läbi, nii tulebki müüjatel sõita üha enam põhjapoole.

„Ma ei ütleks, et taimede hinnad on Türi laadal liiga kõrged, näiteks Leedus sain ma nende eest isegi veidi kõrgemat hinda, samas Eestis saan korraga rohkem müüdud,“ rääkis leedukas. Nii pakkus meie lõunanaber Türil ampelmaasikat hinnaga 2 eurot, maasikataimed maksid tal samuti 2 eurot taim.

Lätlasest roosikasvatajal oli samuti kauplemisega kiire, sest rahva huvi oli märagatav. Lätlase erinevat sorti roosiistikud olid müügis hinnaga 7 eurot ühe istiku eest, suuremad istikud aga läksid kaubaks 10 euro eest.

Kodumaisetel lillemüüjatel olid järgmised hinnad: ampel 15 euroga, topeltampel 17 euroga; hõbekakar, piimalill, salvei, daalia, petuunia maksab 3 eurot taim; maitsetaimi võib laadalt osta euroga tükist; seller, petersell, koriander, salvei, põõsastill ja basiilik – iga maitse eest 1 euro.

Ja nagu ikka – müügil on ka vorstid, juustud, pirukad, õlled – igale maitsele laadahinnaga. Eriti maitsvad olid Seto taar ja Setomaa hapendatud kurgid.

Seotud lood:

Loe ka artikleid "Noortalunike heitlus Türi lillelaadal: viljakoti kaalumine ja lehma mõõtmine" ning "Tulekahjust kosunud Nurmiko õilmitseb Türi lillelaadal".

Ühe päeva käepael lillelaada külastamiseks maksab 2 eurot, alla 12aastastele on sissepääs tasuta. Lillelaada parklates parkimine on tasuta, kuid vähemalt üks ettevõte pakub ka tasulist parkimist. Laat on avatud ka 18. mail kell 8:00-19:00 ning 19. mail kell 8:00-15:00.