FOTOD: Tallinn-Tartu maantee on tulvil tantsupeolistest

 (1)
Paide lapsed sõitsid Tallinna tantsupeole
Paide lapsed sõitsid Tallinna tantsupeoleFoto: Lii Sammler

Hommikupoolikul Tallinnasse tööle sõitjad said terve tee mööduda bussidest, mis olid tantsulapsi täis. Õpetajad eesistmel, rahvariided nagides rippumas ja taga lõbus melu. Sest täna algavad tantsupeo proovid.

Kolme bussiga sõitsid pealinna Paide tantsulapsed.

Juba kolmveerand üheksa oli kultuurikeskuse esises parklas peaaegu samasugune liiklusummik kui Tallinnas tipptundidel. Enamasti oli lapsi peole saatmas mitu vanemat, sest tassida tuli ju nii kostüümikotte, kohvreid kui magamisriideid.

„Tema tantsib ja laulab – saab täismahvi!“ ütles õpetaja Anne Treial, toetades oma teises klassis õppiva tütre Janelle suurt reisikohvrit. Anne ise vaatab seekord pidu telekast, kuigi on palju kordi varem ise Tallinnas olnud – nii laulja, tantsija kui saatja-õpetajana.

Järvamaa kroonik Ants Leppoja veeretas kaht väikest plastkohvrit, valget ja musta – tema saatis tantsupeole oma kaksikutest lapselapsed.

Suured tantsupoisid pakkisid kultuurimaja nurga taga kohvreid ümber. „Magama lähed sinna või?“ küsis üks teiselt tema patja ja tekki kohvrisse suruda aidates.

Ilmselgelt ei lähe noored sinna magama – seda tõestas kasvõi kitarr ühe bändipoisi seljas.

Ja saabusidki riburada pidi bussid. „Siia bussi lähevad väikesed, siia 7.-9, sellesse suurde sinisesse võimlejad,“ jagas Paide Ühisgümnaasiumi huvijuht Kätlin Merisalu korraldusi.

Seotud lood:

Veel viimased „kalli-kallid“, kohvrid alla ja lapsed üles ning sõit läks lahti.

Ilmajaam paistab laste suhtes tänavu armulik olevat – yr.no näitab vihma ainult laupäevaks.