GALERII | Rukkikülvaja päeval pälvis autiitli Tanel Tõrvand Põltsamaalt


GALERII | Rukkikülvaja päeval pälvis autiitli Tanel Tõrvand Põltsamaalt
Rukkikülvaja tiitli saanud Tanel Tõrvand, rukkikuningas Hans Kruusamägi ja Eesti Rukki Seltsi liige Jüri Kraft.Foto: Ilmar Saabas

Eesti Rukki Selts kuulutas Väätsal toimunud rukkikülvaja päeval välja järjekordse rukkikülvaja auhinna laureaadi. Tänavu pälvis tiitli Tanel Tõrvand Vitsjärve Põldur OÜ-st.

Rukkikülvaja tiitliga premeerib selts silmapaistvaid rukkikasvatajaid. Rukki rekordsaakide kasvataja Tõrvand on rukkikasvatamisega tegelenud ligi 8 aastat ja osalenud edukalt viljelusvõistlusel.

“Ükski aasta rukis enam külvamata ei jää,” lausus ta oma kõnes.

Kuigi põud vähendas tänavu ka rukkisaaki, peab rukis võrreldes teiste tervailjadega Tõrvandi sõnul põuale kõige paremini vastu. Tartu Milli teravilja ostujuht Rauno Viljas lisas, et kuigi saagid olid väiksemad, ei jää keegi saia- ja leivajahuta.

Tõrvandile andis Rukkikülvaja kuju minikoopia üle rukkikuningas Hans Kruusamägi. Selle on kujundanud Tauno Kangro ja minikuju kaalub ligi 16 kilogrammi.

Iga aasta istutab tiitliomanik perekond Liebergi koduparki puu. Seltsi presidendi Vahur Kuke sõnul võib igaüks ise valida, milline puu on talle südamelähedane. Tänavu sai park ühe tammepuu võrra rikkamaks.

Kui auhind oli üle antud ja puu mulda pandud, jätkus rukkikülvaja päev Väätsa Agros. Seal andis peremees Margus Muld ülevaate Eesti piimandussektori arengust ning avas külastajatele laudauksed.

Kõige suuremat tähelepanu tõmbas 80-kohaline lüpsikarussell, mis on pärit Uus-Meremaalt. Väätsa Agro Lõõla farmis on 2300 lüpsilehma, kes külastavad karusselli kolm korda päevas.