Hiiumaa halulaev sai hoo sisse

 (3)
Hiiumaa halulaev sai hoo sisse
Foto: Kaader videost

Halulaeval on Hooandjas raha koos, teatas halulaeva ehitamise eestvedaja Ain Tähiste. Kolmapäeval poetasid neli annetajat kogumiskarpi 1834 eurot ning vajalik summa 6195 eurot oligi koos.

18. novembril kirjutas Hiiuelu, et halulaevaehitajad üritavad Hooandja abil jaanuari keskpaigaks koguda ligemale 6200 eurot, et selle eest laeva sõukruvi, veovõll ja vajalikud kinnitussüsteemid soetada.

Hooandjas pikendati halulaeva kampaaniat veel nädala võrra, seega oli lõpptärminiks 20. jaanuar, kirjutab Hiiuelu. Veel kolmapäeva hommikul oli halulaevale hoogu andnud 72 annetajat, kogutud oli 4361 eurot. Aga aega oli jäänud 13 päeva...

"Kolmapäeva õhtul kell veerand kaksteist õhtul või veidi varem oli raha koos," kuulutas Ain Tähiste. Päeva jooksul oli neli annetajat kogumiskarpi poetanud 1834 eurot ning vajalik summa 6195 eurot oligi koos.

Tähiste rääkis Hiiuelule antud intervjuus detsembris, et kui raha koos, saab kuu aja jooksul vajalikud jupid kätte ning kevadeks on sõukruvi paigas.

Hooaja annetuskampaaniate tingimuseks on, et kui tähtajaks ei õnnestu taotletavat summat kokku saada, jääb hootaotleja rahast ilma, kuid annetajaile antakse raha tagasi.

Seni on Hiiumaalt Hooandjast raha kogudes edukas olnud vaid Hiiumaa Tantsufestival, kes sai augustis annetusi 2006 eurot.