Hõberemmelga kaitsjate tegevus läks politseile kalliks maksma

 (111)
Haabersti Hõberemmelga mahasaagimine
Teisipäeva hommikul kell 06.30 võttis politsei tormijooksuga tagasi Hõberemmelga juures olnud ehitusperimeetri, mille olid hõivanud keskkonnaaktivistid. Samal päeval lõigati ka puu maha.Foto: Karin Kaljuläte

Paar nädalat kestnud Haabersti hõberemmelga-saaga läks maksumaksjale päris korralikult maksma.

"Puu langetasime ja sellele eelnenud perioodi politseilised tegevused läksid maksma tuhandeid eurosid. Siia lisanduvad logistilised, menetluslikud ja muud kaudsed kulud. Politseinikud olid puu langetamisega juba nädalaid seotud," selgitas politsei pressiesindaja Seiko Kuik.

Politsei tegevustesse oli 27. juunil kaasatud rohkem kui 40 politseiametnikku. "Ala vabastamisel kasutati paari tavapatrulli ning Harjumaal ega Eestis ei olnud seetõttu vähem politseinikke väljas," kinnitas Kuik.

Päästeamet oli kaasatud hõberemmelga juures toimunud olukorda lahendama 27. juunil. Selle väljasõidu puhul saab arvesse võtta vaid masinate kütusekulu, sest päästjad on valves niikuinii ja nende töötunnid jooksevad, sestap siia töötunde arvestatud ei ole.

"Hõberemmelga juures oli üleeile politseil abiks kolm päästemasinat – kas redelautot ja põhiauto. Kokku olid masinad kohal umbes kuus tundi. Masinad töötasid tühikäigul ja kütusekulu kolme masina kohta umbes 120 liitrit diiselkütust. Kütuse hind on veidi rohkem kui 1 euro liitrist, nii et summa jääb sinna 150 euro alla. Päästjaid oli kohapeal kaheksa – kummaski redelautos kaks ja põhiautos neli," selgitas päästeameti pressiesindaja Annika Koppel.