HOMSES MAALEHES | Maainimesed pole tasuta bussisõidust kuulnudki või peavad seda petuvärgiks

 (52)
Küsitlus - Tasuta bussiliiklus
“Mõnda parteisse on lihtsam uskuda kui juttu tasuta bussisõidust,” kostavad Jaan ja Lidia, kes Assamallasse, Kalevipoja võitluste kantsi bussi ootavad.Foto: Sven Arbet

Enam kui pooled maabussijaamades küsitletuist pole kuulnudki võimalusest alates 1. juulist maakonnaliinidel bussiga tasuta sõita.

Ega tasuta buss väljasurevasse külasse elu too.
Sohver

“No see on kindlasti Edgari salaplaan, päris kommunism puha,” kohmab Kunda bussile istuv Arno. Tema olekust ja sõnaseadmisest on näha ja tunda, et mehe ning isand Savisaare vahelt on trobikond musti kasse läbi jooksnud.

Kõrvalseisjate vaikse nohina ja noogutamise ning kaasapobisemise saatel saame Arnolt teada, et plaan tasuta bussitranspordist olla üks maailma kõige hullemaid plaane üleüldse nii ebavõrdsuse kui propagandistlikkuse kui ka sinna kindlasti peidetud lõksude tõttu.

“Aga kui 1. juulist tasuta buss Kundasse läheb, ka sülgate maha ja astute bussist välja?” uurin pahandajalt. Vastuseks kaval pilk.

“Ega tasuta buss väljasurevasse külasse elu too,” kurjustab Väike-Maarja bussijaamas sohver. Tema arvates on see poliitikute valimistrikk, ei enamat. “Ta ongi meil sihuke pahur,” sosistab sohvri kohta üks bussile astuv naisterahvas. Lisab, et kui tasuta antakse, siis tema võtab küll vastu, ei pahanda.

Loe külavahejuttu pikemalt homsest Maalehest.