Hooldekodude järjekorrad on kunstlikult tekitatud

 (9)
IRU HOOLDEKODU
IRU HOOLDEKODUFoto: Priit Simson

Ehkki Saare- ja Muhumaa hooldekodudesse pääsemist ootab pidevalt kuni sadakond inimest, on pikad järjekorrad näilised ja kohati ka kunstlikult tekitatud.

"Need järjekorrad on tänapäeval ka kunstlikult tekitatud,” ütles Muhu hooldekodu juhataja Aino Rummel Saarte Häälele. Ta selgitas, et kuna räägitakse kohtade puudusest ja pikkadest järjekordadest, panevad inimesed end kirja igaks juhuks. Samuti ollakse järjekorras mitmes hooldekodus ja sageli ei anta teada, kui koht on juba saadud või on inimene siit ilmast koguni lahkunud.

“Meil on kogemus olemas,” märkis Aino Rummel, viidates ligi aasta Muhus avatud suuremale hooldekeskusele, kus on varasema 25 asemel poolsada kohta. Laienemisega seoses tuli juhatajal läbi helistada kogu järjekord ning päris kohe 25 uut asukat hooldekodusse siiski tulemas ei olnud.

Kihelkonna hooldekodu juhataja Ave Väli nentis, et neil on praegu koha ootel 22 inimest, kuid paljud neist reaalselt seda kohta vajavad, ta öelda ei osanud. Väli sõnul on ka üksikuid, kes panevad koha kinni nii-öelda tagavaraks. Üldiselt helistatakse alles siis, kui viimane häda käes, ja siis paraku kohe kohta ei saa.

Seotud lood:

Pähkla hooldekodu juhataja Merle Mai kinnitas, et ka nende maja kohtadele on kogu aeg järjekord. Praegu on nimekirjas kuus inimest ja maja kõik 13 kohta on täidetud. 

Kogula eakatekodu juhataja Heli Kaer ütles, et nende majas on kõik 50 kohta täidetud ja järjekorras kümmekond inimest.