Ingrid Rüütel: Ma ei usu, et Villu Reiljan on pätt

 (56)
Ingrid Rüütel: Ma ei usu, et Villu Reiljan on pätt
Ingrid RüütelFoto: Ingmar Muusikus

Rahvaliidu allakäik sai alguse Villu Reiljani süüasja laiendamisest kogu erakonnale, leiab Ingrid Rüütel. Hoolimata kohtulahenditest, ei usu Rüütel, et Reiljan on tegelikult süüdi.

“Ma oleksin väga rõõmus, kui Villu Reiljan tuleks Euroopa kohtust tagasi võitjana. Mul oleks väga hea meel. Lojaalse kodanikuna ma loomulikult pean aktsepteerima Eesti kohtu otsuseid, aga tegelikult, emotsionaalsel ja psühholoogilisel tasandil ei usu ma neid väga hästi. Ma ei arva, et Villu Reiljan on varas, pätt ja kaabakas.”

Rüütel avaldas arusaamatust ka Rahvaliidu seest uue esimehe Juhan Aare pihta suunatud rünnakute suhtes.

“Ma ei saagi aru, mida praeguse peasekretäri [Lauri Vitsuti] liini esindajad õieti tahavad, miks nad niimoodi intrigeerivad terve kongressi valitud esimehe vastu,” lausus Rüütel. “Peasekretär avaldas ajalehes artikli, milles süüdistas esimeest raha kantimises. See tõmbas Rahvaliidule muidugi vee peale. “

Rüütli sõnul ei kantinud Aare raha, vaid kandis eelarvest raha üle Eesti Kultuurfilmile, kes osutas teenust ja tegi filme, mis oleks Rahvaliidule olnud hea propaganda.

Võib-olla leidub Rahvaliidu juhtkonnas inimesi, kes teadlikult tegutsevad erakonna hävitamise nimel mõne teise partei huvides?

“Ma ei tea,” vastab Ingrid Rüütel. “Üks Rahvaliidu juhte, kes esindab praegugi parlamendis Rahvaliitu, astus just täiesti ootamatult Keskerakonda... Ma ju ei näe inimeste sisse ega tea, mis on sellise käitumise taga.