Invabussi ostmisele paneb käe alla ka spordiklubi


Tänu Ants Väärsi invataksole saab põlvalane Ants Kurg arsti juurde
Ants Väärsi on 3 aastat pakkunud invataksoteenust.Foto: Raivo Tasso

Järvamaa klubi Maribel Fitness jaotab jüripäeval korraldatava heategevusürituse FitnessFest tulu Antsu invatakso ja Paide Sookure lasteaia mänguväljaku vahel.

Põlvamaa mees Ants Väärsi on aastaid osutanud Võru- ja Põlvamaal abivajajatele invataksoteenust, kuid nüüdseks on auto väsinud ja uut loodab ta saada annetuste toel. Kuigi Väärsi on ettevõtja, pole tema huviks mitte äritegemine, vaid mitut surmahaigust üleelanuna soov aidata saatusekaaslasi. Ise ta oma ettevõtmisest tulu ei saa, teenitud raha läheb küttele ja remondile ning ratastoolis olnud ja vähikiirituses käinud mehe jaoks on see ellujäämise tänutundest käivitunud missioon.

Sügisel alanud annetuskampaaniaga AITAME ANTSUL AIDATA! on seni 1032 abistajat annetanud kokku 19 034 eurot, helistajaid ehk telefonioperaatorite kaudu toetajaid on 677, panga kaudu annetajaid 310 ja sularahas on oma panuse andnud 45 heategijat. Omavalitsustest, kes üldjuhul puutuvad invataksoteenuse vajalikkusega sageli kokku, on annetajaid kaheksa, neist 4 Põlvamaalt, 3 Võrumaalt ja ka Tallinna linn. Väikeettevõtetest annetajaid on seni viis.

Väärsi hindab auto üldmaksumuseks 40 000 eurot ja nii on pool aastat annetusi toonud auto poole lähemale. Mees usub, et uue invaauto ostmiseks vajamineva raha kokkusaamiseks teist poolt aastat enam ei kulu.

Võimaluseks Ants Väärsit ja tema veetavaid haigeid toetada on annetamine avatud fondidesse: helistades telefonil 900 6677 annetad kümme eurot, OÜ Antsu Takso arveldusarvele EE611010220241726227 saab annetada enda jaoks sobiva summa.