Jalad raudus ja kott peas, kas õnnestub põgeneda?

 (1)
Põgenemistuba
PõgenemistubaFoto: www.escaper.ee

Hingata on raske, sest must kott on pähe tõmmatud. Jala ümber on jäme kett, millega olen koos sõpradega seina külge ühendatud. Oleme hullu poolt kinni võetud ja keldris olevasse kongi vangistatud. Välja pääsemiseks on piiratud aeg ja hullu eelmise ohvri jäetud vihjed.

Nii algab Tartus asuv põgenemismäng Hullu kelder. Põgenemismängud on viimastel aastatel aina populaarsemaks muutunud mängud, mis toovad inimesed arvutimängude tagant ära ja annavad võimaluse päriselus teha koostööd, nuputada ja leida esmapilgul väljapääsmatust olukorrast väljapääs. Ainuüksi Tartus on selliseid põgenemistube paarikümne ringis.

„Kui Tartus oli kaks põgenemistuba, käisime mängimas ja sealt tekkis huvi, et teeme ise,“ rääkis Renee Säks, kes on üks Escaperi põgenemistubade loojatest. „Tegime Hullu keldri ja see läks inimestele nii hullult peale, et hakkasime ehitama juurde. Tegime Vova sünnipäeva ja praegu ehitame Peldikut.“

Mängimas käivad nii nooremad kui vanemad, kõige noorem on olnud 10kuune, kes oli vanematega turvahällis kaasas ja kõige vanemad on olnud 70ndates. Vova sünnipäev on väga populaarne teismeliste seas sünnipäeva pidamiseks, sest kõrval on ka peoruum, kuhu on võimalik tellida süüa ja juua.

Alguse juurde tagasi tulles võib öelda, et pundi peale ja Escaperi töötaja poolt telefonitsi antud vihjete abil õnnestus kõik takistused ületada ja keldrist välja pääseda. Vaata ka www.escaper.ee.

Ernesaks