Jõhvi ei leia ametist tõrjutud töötajate asemele uusi

 (23)
Martin Repinski
Jõhvi vallavalitsuses personalivahetusega alustanud endine vallavanem Martin Repinski on nüüd Riigikogu liige.Foto: Priit Simson

Jõhvi vallavalitsus on hädas, et leida kevadel ametist vabastamise laine käigus minema saadetud kogenud töötajate asemele uusi spetsialiste, ning enamik konkursse on nurjunud.

"Tähtajaks laekus ühe kandidaadi CV, kuid see kandidaat ei vastanud konkursi kuulutuses ja nimetatud ametikohale esitatud nõuetele. Komisjon plaanib konkursi tunnistada luhtunuks," kommenteeris Jõhvi vallavanem Max Kaur vallasekretäri konkursi nurjumist.

Jõhvi on kogenud vallasekretärita jäämisega keerulises olukorras veel seetõttu, et sellest aastast ei korralda omavalitsuses valimisi mitte valimiskomisjon, vaid valimiste korraldaja ongi linna- või vallasekretär.

Jõhvis täidab praegu vallasekretäri ülesandeid küll andmekaitsespetsialist Aigi Kullerkupp, kes formaalselt vastab vallasekretärile esitatud nõuetele, kuid tal pole kogemusi valimiste korraldamisel. Euroopa Parlamendi valimised toimuvad aga juba 26. mail.

Pikemalt saad personaliprobleemidest Jõhvi vallavalitsuses lugeda Põhjarannikust.

Ernesaks