Kämpingupidajate võitlus metsaalust reostavate matkaautodega kogub tuure

 (19)
Neeme Lall matkaauto
Matkaauto. Foto on illustratiivne ega ole metsaaluse reostamisega seotud.Foto: Karli Saul

Eesti kämpingute liit tegi juba varakevadel märgukirja riigimetsa majandamise keskusele ja keskkonnaministeeriumile, kirjutati ka maanteeametile – ükski asutus matkaautode metsa all parkimist ja keemiliste WCde loodusesse tühjendamist probleemiks ei pea.

Peale Hiiu Lehes ilmunud artiklit “RMK ja omavalitsus matkaautodes probleemi ei näe” võttis lehetoimetusega ühendust Eero Kaljuste Eesti kämpingute liidust (EKL), kes kinnitas, et probleem pole mitte ainult Hiiumaal, vaid üle Eesti.

Ta kutsus üles pildistama ja EKLile saatma kõiki metsa alla parkinud matkaautosid. “Kogume materjalid üle Eesti kokku ja katsume survestada riigimetsa majandamise keskust,” ütles Kaljuste.

Võitlemaks probleemiga, on iseseisvalt üle Eesti paigaldatud kämpingutega karavanide öist peatumist keelavaid märke, mis on nii-öelda ebaseaduslikud.

“Keegi ei ole neid seni maha võtma hakanud ja nii paigaldasimegi eelmisel nädalal Saaremaale koostöös Tehumardi kämpinguga veel viisteist niisugust märki,” selgitas Kaljuste Hiiu Lehele.