Karjäär ei ole redel ja pidev ronimine

 (1)
Eesti Kunstiakadeemia tudengite valgusinstallatsioon Patkuli treppidel
Foto: Priit Simson

Sõna "karjäär" ei ole eestlaste jaoks tavatähenduses väga positiivse kõlaga, seostudes pigem karjeristiga, kes liigub karjääriredelil kellegagi arvestamata, ütles Tartu linnapea Urmas Klaas täna Tartus toimunud karjääripäeva avatervituses. "Minu arvates on kõige tähtsam see, et inimene tahab hommikul tööle minna, " lisas ta.

"Ma arvan, et karjäär ei ole redel ja pidev ronimine kuhugi, vaid kaalutletud sammud ja targad otsused," rääkis TÜ raamatukogu arendustegevuste peaspetsialist Aiki Pärle. Tema sõnul on Eestis viimase viie aasta jooksul olnud suund sellele, et inimesed on muutnud "Karjääriplaneerimine on eluaegne protsess. Tänapäeval on see mõiste oluliselt laiem varasemast „karjääri tegemisest“. See on seotud inimese erinevate rollidega ja avaldab mõju tema üldisele heaolule. Karjääripäeva eesmärk on panna inimesi mõtlema ja tegema teadlikke valikuid." ütleb üks karjääripäeva korraldajatest, karjäärinõustaja Julia Śarapova.

Karjääripäevale on osalema oodatud tööturul tegutsevad täiskasvanud, kannapööret kavandavad inimesed, ettevõtjad ning kõik huvilised, kes soovivad saada uusi mõtteid ja ideid.

23.-27. märtsil toimuv teemanädal "Terve karjäär" pöörab nii töötajatele kui ka tööandjatele tähelepanu karjäärinõustamisele ja -planeerimisele kui mõlemale poolele kasulikule praktikale. Karjäärinädala üritustel saab iga inimene kätte teeotsa, kuidas arendada enda oskusi nõnda, et sellest oleks kasu nii talle isiklikult, kuidas tööandja saab rakendada töötaja täit potentsiaali, mis tööandjale tähendab motiveeritumat ja teadlikuma töötajat, kes panustab rohkem ettevõtte edukusse. Soodustades karjäärinõustamist töökohal ja iga inimese karjääriplaneerimisoskuse tõusu, saame õigetele kohtadele õiged ja rahulolevad inimesed. See saab olla tõhus vaid töötaja ja tööandja koostöös.

Teemanädala “Terve karjäär” üle-eestilise programmiga saab tutvuda SIIN