Kihnu Virve sai infarkti, aga läks ise lennukile, et arsti juurde sõita

 (7)
Kihnu Virve
Kihnu VirveFoto: Daisy Lappard, Ajakirjade Kirjastus/Naisteleht

„Ei no juhtus see, et pühapäeval vastu esmaspäeva oli väike infarkt,“ tõdeb Kihnu Virve tütretütar Reena Laos, et äsja 90aastaseks saanud laulumemmel oli tervis vahepeal päris paha.

„Me olime koos tädipojaga õnneks Kihnus kodus, pidime küll pühapäeva õhtul mandrile tulema, aga ei saanud,“ meenutab Reena, kuidas jäi plaaniväliselt saarele ning märkas siis justkui möödaminnes: Virvel on paha olla.

„Ei, ta ei kukkunud kokku, istus voodi peal ja kurtis, et rinna piirkonnas on valu,“ meenutab Reena Õhtulehele pühapäeva ööl sündinut. „Kiirabi tuli ilusti välja, kiiresti, tegi kontrolli ja kopter oleks ka välja kutsutud, aga mammale anti tablette ja asju ja valu nagu taandus, läks paremaks.“

Esmaspäeva hommikul läks – pere pealekäimisel – Virve lennukile (omal jalal!) ning mandril maandudes edasi haigemajja.

Kuidas Kihnu laulik ennast haiglas tunneb, sellest loe Õhtulehest.

KIHNU VIRVE ARSTIABIST: IGA TÜHJA ASJA PÄRAST SAA KOHE LINNA MINNA, PÜHA JUMAL!
Alati särtsakas Kihnu Virve kukkus 2014. aasta kevadel kodus põlve peale ja oli kolm päeva "täitsa sirevil ja kuidagimoodi asju ka ei saanud aetud, nii vigane olin."

Arsti kutsus ta põlve vaatama alles kolme päeva pärast.

"Kiirabi tahtis linna viia, aga ma ütlesin, et ega iga tühja asja pärast saa kohe linna minna, püha jumal! Korra kukun maha ja kohe jookse linna," rääkis ta toona Õhtulehele.

"Lõpuks – ta ei läinud paremaks – sõitsin ikka linna ja siis võeti põlvest välja pool liitrit musta verd, mis oli ära tarretanud."