Kolga lahes Rammu saarel murdus tuletorn

 (3)
Kolga lahes Rammu saarel murdus tuletorn
Fotod: PPA

Rammu on Jõelähtme vallas paiknev püsiasustuseta väikesaar, mida veel hiljaaegu ilmestasid kaks silindrilist tuletorni – alumine ja ülemine. Neist ülemine murdus 12. jaanuari tormis.

“Tuletorn on ehitatud samal ajal Tallinna uussadama ehk Muuga sadamaga, seega aastatel 1986-1987. Selle ehitasid venelastest sadamatöölised, torn on Leningradis projekteeritud tüüpprojekt,” teatas Priit Põiklik veeteede ametist murdunud torni kohta.

Torn jõudis töötada väga lühikest aega. “Kui Muuga sadam sai valmis, hakkas ta tööle, aga kui venelased 1990. aastate alguses välja läksid, siis võtsid nad muuhulgas kaasa ka torni sisseseade, tegid nii-öelda kõik lagedaks ja sellest peale torn enam ei töötanud,” selgitas Põiklik Harju Elule.

30 meetri kõrguse metallsilindertorni sees paiknes keerdtrepp torni minekuks. “Tormid ja niiskus teda lagundasid, metall väsis. Tuule käes on ju sellisel metalltornil ka oma võnge sees. Eks ta siis kõikus, kuni 12. jaanuari torm temast jagu sai,” rääkis Põiklik.

Navigatsiooniteabes oli tuletorn seni märgitud märgitud maamärgina (nagu korstnad kui kõrgemad ehitised), mis nüüd navigatsioonikaartidelt eemaldatakse.

Endiselt on püsti Rummu saare alumine tuletorn, aga see ei ole nii kõrge, kui oli tormis murdunud ülemine.