Kortermaja + SPA = urbanistlik elupaik Rotermannis


Arhitektuur Rotermanni kvartalis
Spaa, büroo- ja hotellikompleks koos korteritega rajatakse Rotermanni kvartali sisemusse, Roseni tänavale.Foto: Priit Simson

Tallinnas Rotermanni kvartalis algab korterite müük viimases seal valminud kortermajas, milles lisaks eluruumidele ka SPA-kompleks.

Kinnisvaraportaal adaur.ee kirjutab, et kortermaja arendajad on Uus Maa Kinnisvarabüroo ja AS Landeste. Sel nädalal alustatakse korterite eelmüüki.
Uus Maa Kinnisvarabüroo maakler Annika Orusalu, kes müügiga tegeleb ütleb, et näeb korterite sihtgrupina edukat inimest, kes hindab linnasüdame mugavust ja melu.
“Maja tugevad märksõnad on nii asukoht, sest kõik populaarsed meelelahutuskeskused ja ka ärihooned on paari sammu kaugusel, kui arhitektuur, mis on esinduslik ja sulandub Rotermanni kvartali teiste hoonetega kokku. Lisaväärtust annab ka maja teises pooles asuv spaa,“ iseloomustab Orusalu vastset projekti.

Ta lisab, et Roseni 9 hoone on viimane Rotermanni kvartalisse arendatav elamu, mis asub sisekvartalis, eemal liiklusmürast. Kortermaja lääne-küljest avanevad vaated Toompeale ning Idast Rotermanni väljakule.

Hoonesse kavandatakse 44 ühe- kuni neljatoalist korterit, mille üldpinnad on vahemikus 40,3–88,7 m2. Kõikidel korteritel on rõdu. Eestis uue lisaväärtusena saavad kõik majaelanikud soodustingimustel kasutada hoonesse rajatava spaa- ja saunakompleksi teenuseid.

Rajatav hoone koosneb 7‐ ja 8‐korruselisest mahust, kuhu tulevad hotell, korterelamu, toitlustus- ja teeninduspinnad. Keldrikorrusele kavandatakse 70‐kohaline garaaž, tehnilised ruumid ja panipaigad. Elamu energiaklassiks on B.

Seotud lood:

Maja arhitekt on Martin Aunin, kes on välisilmes rõhutanud esinduslikkust. Kasutatud on klaasi, dekoratiivse puhasvalupinnaga punast betooni ning klinkerplaat‐ ja tellisplaat‐sandwichpaneele. Niisugune materjalivalik väärtustab piirkonna miljööd ja värvilahendus harmoneerub kõrvalhoonetega. Hoonestuse maht on selge ja hästi proportsioneeritud, rahustamaks kvartali sisemist juhuslikkust.

Ka hoonete ehitus on alanud ning tööde valmimistähtaeg on 2017. aasta lõpp. Ehituse peatöövõtja on Maru Ehitus.