Kristiina Poska dirigeerib Berliini Koomilises Ooperis taas nelja lavastust


Kristiina Poska dirigeerib Berliini Koomilises Ooperis taas nelja lavastust
Erakogu

Berliini Koomilise Ooperi esimene kapellmeister Kristiina Poska juhatab oma koduteatris sel kuul kokku seitset etendust neljast erinevast lavastusest.

Veebruarikuu teisel nädalal olid Kristiina Poskal Berliinis juhatada Frederick Loewe’i muusikal "Minu veetlev leedi", Leonard Bernsteini muusikal "West Side Story" ning Jacques Offenbachi operett "Ilus Helena".

"Ilus Helena" on taas mängukavas 15. veebruaril ja "Minu veetlev leedi" 20. veebruaril. Kuu lõpul lisanduvad kaks õhtut Berliini helilooja Marius Felix Lange ooperist Oscar Wilde'i järgi "Canterville’i lossi vaim", mis on vaatajate ees 25. ja 29. veebruaril, vahendab ERR kultuuriportaal.

Saksamaal dirigeerivad muusikateatrites veebruaris veel Mihkel Kütson, Hendrik Vestmann ja Mihhail Gerts. Mihkel Kütsonil on kolm etendust Richard Straussi ooperiga "Roosikavaler" Krefeldi ja Mönchengladbachi teatris, Hendrik Vestmannil kaks õhtut Wolfgang Amadeus Mozarti ooperist "Così fan tutte" Bonni Teatris ning Mihhail Gertsil on üks etendus Hageni Teatris Ferenc Lehári operetiga "Naeratuste maa", mis on talle esimeseks uuslavastuseks ta uues ametis Saksamaal.