Kunagist maavanemat Priit Saksingut kahtlustatakse soodustuskelmuses

 (12)
Jõgeva kohtumajas algas kriminaalasja arutamine, kus süüdistused olid esitatud neljale: Aita Saksing, Priit Saksing, Andrus Sibul ja Harri Uusallik
Jõgeva kohtumajas algas kriminaalasja arutamine, kus süüdistused olid esitatud neljale: Aita Saksing, Priit Saksing, Andrus Sibul ja Harri UusallikFoto: Argo Ingver

Tartu maakohtu Jõgeva kohtumajas algas täna omaaegse poliitiku ja mitme suurettevõtte juhina töötanud Priit Saksingu kriminaalasja kohtulik arutamine. Peale Saksingu on süüdistatavate hulgas veel kolm inimest.

Lõuna Ringkonnaprokuratuuri süüdistuse kohaselt sai Priit Saksing mittetulundusühingu kaudu Eesti riigilt soodustust rannakülade arendamiseks ja kalurite koolitamiseks, kuid ei kasutanud saadud soodustust ettenähtud tegevusteks. Toetuse maksjale esitatud põhjendustes aga näitas mees, nagu oleks ta seda teinud. Sellega pani ta süüdistuse kohaselt toime soodustuskelmuse, mis seisnes soodustuse mitte-eesmärgipärases kasutamises.

Lisaks süüdistab prokuratuur Priit Saksingut selles, et grupis koos teise süüdistatavaga taotleti aastail 2011 – 2013 PRIA-lt MTÜ-le Peipsi Kalurite Ühing kalurite koolitustegevuseks toetust pettuse teel, näidates koolitustegevusele kulunud summasid tegelikest kuludest suurematena. „Sellega pani Saksing grupis koos kaassüüdistatavaga toime soodustuskelmuse, mis seisnes pettuse teel soodustuse saamises,” selgitas süüdistust prokuratuuri pressinõunik Kauri Sinkevicius.

Peale Priit Saksingu on süüdistatavate hulgas veel Andrus Sibul, Aita Saksing ja Harri Uusallik. Üks neist on kaassüüdistatav soodustuskelmuses ja kahte süüdistatakse sellele kaasaaitamises.

Seotud lood:

Tänasel esimesel kohtuistungil täpsemate süüdistusdetailide juurde veel ei jõutud ja kriminaalasja kohtulik arutamine jätkub järgmisel nädalal.

Priit Saksing (67) on pidanud mitmeid juhtivaid ametikohti, sealhulgas töötanud Jõgeva maavanemana, Tallinna Sadama personalidirektorina, Silmeti peadirektorina, Sillamäe linnavolikogu esimehena. Ta on pälvinud Jõgevamaa vapimärgi.