Kuressaare kool on kimpus täidega

 (9)
Kuressaare kool on kimpus täidega
Pilt on illustreerivFoto: Eva Ligi

Kuressaare Vanalinna kool on viimased kaks kuud olnud kimpus õpilaste seas leviva peatäiga, millest lahtisaamine ei võta ravi korral aega üle mõne päeva. Ent kui lapsevanem oma järeltulija juustes putukaid ega tingusid ei märka ja last koju ei jäta, võib parasiit koolis edasi hiilida.

Vanalinna kooli ühe õpilase ema, kes soovis jääda Meie Maa veergudel anonüümseks, nägi oma lapsel peas täisid esmaspäeval. 

Laste peade kontrollimise kohta levis info e-koolis tema sõnul vähemalt kolm nädalat. “Liiga palju on sellest möödas. Võibolla mõni vanem ei teatagi õpetajale, et lapsel on täid ja lubab tal kooli minna. Kuidas see täi nii kaua seal juba on?” ei saanud ta aru. 

Täide korral peab laps kaheks-kolmeks päevaks koju jääma, ravi saama ja siis uuesti pead perearstile näitama.  Esimene täijuhtum käimasoleval õppeaastal tuli ilmsiks 29. oktoobril. Et täid nüüd ka teistes klassides avastati, tuli kooli medõele üllatusena. “Mõned klassid käivad perearsti juures kontrollis ja minu juures mitte,” märkis Vaga.

“Olen liikuvaid täisid märganud isegi pusa kapuutsis. Ühel esimese klassi lapse emal, kellel palusin oma lapsele järele tulla, olid endal täid peas,” rääkis medõde. Kohe, kui ta on mõne lapse avastanud, on ta helistanud emale ja ilma perearsti tõendita tagasi kooli ei lase.