Kuuest jääteest avatakse tänavu võib-olla vaid üks

 (1)
Noarootsi jäätee
Noarootsi jäätee möödunud talvel.Foto: Ilmar Saabas

Maanteeamet võib Eesti kuuest jääteest lähipäevil avada vaid ühe – Noarootsi ja Haapsalu vahel. Ülejäänute suhtes tänu pehmetele ilmaoludele palju lootust pole.

„Maanteeamet omalt poolt on teinud jääteede avamiseks kõik vajaliku, mis puudutab dokumentatsiooni," ütles Raadik Vikerraadio uudistele. "Jääteede rajamiseks hinna küsimised, riigihanked on läbi viidud, lepingud on kas sõlmitud või sõlmimisel. Ja kõige kaugemale oleme jõudnud Haapsalu-Noarootsi jääteega, kus on ka jääuuringud tehtud ja kui nüüd vähekenegi ilma peab, siis on ikkagi lootust, et äkki me ka sel talvel veel jäätee avatud saame.“

Haapsalu-Noarootsi jääteemeister Raivo Õiglas, kes on pikka aega jääluuret teinud ja jää paksust mõõtnud, sõnas, et viimastel päevadel veetase kõikunud: ühel päeval on see seitse sentimeetrit alla, teisel päeval 36 sentimeetrit üle keskmise.

"See tähendab, et jää all liiguvad värsked soojad veed, mis jätavad jää kvaliteedile omad jäljed," rääkis Õiglas. Täna hommikul ütles teemeister Läänlasele, et käesoleval nädalal jääteed siiski ei avata.

Seotud lood:

Isegi kui lisaks Haapsalu-Noarootsi jääteele peaks tekkima võimalus avada veel mõnda taliteed, siis kindlasti ei saa tänavu talvel üle jää Virtsust Kuivastusse.