Laeva “Georg Ots” saatus tekitab Venemaal pahandust

 (12)
Laeva “Georg Ots” saatus tekitab Venemaal pahandust
RIA Novosti

Venemaa Riigiduuma saadik ning Ülevenemaalise Rahvarinde staabi liige Mihhail Staršinov saatis Venemaa peaprokurörile Juri Tšaikale ametliku palve kontrollida laeva “Georg Ots” kadumise asjaolusid, kirjutab Izvestia.

Laev anti aastaid tagasi föderaalomandist Primorje krai omandisse ning krai eelarvest kulutati aluse renoveerimiseks 200 miljonit rubla. 2012. aastal Vladivostokis toimunud Aasia ja Vaikse Ookeani Majanduskoostöö (APEC) riikide tippkohtumise ajal teenis “Georg Ots” ujuvhotellina.

Seejärel oli plaanis panna laev kurseerima Venemaa Kaug-Ida, Jaapani ja Korea sadamate vahel, kuid õige pea pärast foorumi lõppu laev hoopis kadus. 2014. aasta suvel tunnistas Primorje krai kuberner Vladimir Mikluševski ajakirjanikele, et laev lammutati Hiinas vanarauaks, ning lubas selle süüdlased vastutusele võtta. Seni ei ole uurimine asjasse aga selgust toonud.

Parvlaev “Georg Ots” ehitati 1980. aastal Poolas Szczecinis Eesti Merelaevanduse jaoks ja hakkas sõitma Tallinna–Helsingi liinil. Venemaale müüdi ta 2002. aastal ning sõitis kuni Kaug-Itta saatmiseni Peterburi-Kaliningradi liinil.