Leedu kristlasi ja muud rahvast üllatas veinist maalitud paavst


Leedu kristlasi ja muud rahvast üllatas veinist maalitud paavst
Foto: Jolita Vaitkutė

Leedu kunstnik Jolita Vaitkutė lõi paavsti visiidi ajal usujuhist omapärase portree, kasutades selleks vaid punast veini.

"Käisin eile armulaual, oli hea pidu," olid sõnad, millega kunstnik pildi sotsiaalmeediasse postitas. Internetis laialdast tähelepanu teeninud pilt teenis kiidusõnu nii noore kunstniku senistelt fännidelt kui ka kristlastelt. Kunstniku sõnul pole portree suunatud ei kiriku vastu ega ka toeta seda.

"Mul oli mitu erinevat mõtet, millist materjali võiks kasutada. Valisin veini kui katoliku kiriku sümboli. Kuna kunstiteos võinuks näida provokatiivne, olin üllatunud, et sain vaid positiivset tagasisidet. Ka veendunud katolikud võtsid portree naeratusega vastu," ütles kunstnik.

22aastane Jolita Vaitkutė on viie aastaga saanud Leedu üheks tuntuimaks kunstnikuks, kes keskendub popkultuurile ja poliitikale.

Kuna maailm on muutuv, on kaduvad ka tema teosed. Vaitkutė maalid, installatsioonid, performance'id ja illustratsioonid kasutavad materjalidena näiteks toiduaineid, mulda, saepuru ja taimi.

Valik kunstniku teisi töid: