LendTeater tuli Fääri saartelt tagasi hiilgava ideega


LendTeater Fääri saartel
Merlin Ponna, Margus Möll, Mikk Sügis ja Aire Pajur Fääri saartelFoto: Merlin Ponna

Nädalavahetusel Põhjamaade ja Balti riikide harrastusteatrite festivalil (NEATA) käinud LendTeater sai nähtust ja kogetust sedavõrd innustust, et korraldab aasta pärast ka Eestis sarnase festivali.

„Meie vaimustus festivalil esitatud lühivormidest tõi meie trupi näitlejale Merlin Ponnale hiilgava idee korraldada ka Eestis lühilavastuste festival, millest me kohe ka kinni hakkasime,“ selgitas LendTeatri üks asutajatest ja selle juht Aire Pajur.

Ideest võttis tuld ka Eesti Harrastusteatrite Liit eesotsas Kristiina Oomeriga ning koostöös nendega sünnibki Eestis uus teatrifestival – lühilavastuste festival. See saab teoks 14. oktoobril 2017 Elvas LendTeatri majas.

Pajuri sõnul peab tegemist olema omaloomingulise materjaliga. Ta usub, et on täiesti võimalik kirjutada ja lavastada 15-minutiline vahva näidend spetsiaalselt selleks festivaliks.

Kahe aasta eest sündinud LendTeater tegutseb peaasjalikult Elvas ja truppi kuulub näitlejaid ka mujalt Tartumaalt. Äsjasel NEATA festivalil astusid nad üles omaloomingulise lühilavastusega „Ema“, mis räägib lähisuhtevägivallast. Eestit esindas nende kõrval Fääri saartel toimunud festivalil veel Saaremaa teater.