LÕBUS, PÖÖRANE, HUVITAV | Viis minutit tantsuvideot Oandu metsas, tanudega ja ilma

 (4)

Vaata ja naudi kuuma kirelõõmaga algavat ja lustliku põõsavahe polkaga lõppevat rahvatantsulist kompositsiooni "Kohtumised metsa serval", mis lindistati Lahemaal

„Mu soov on muuta oma ja teiste nägemust tulevikust, kujutades seda kui midagi lõbusat, pöörast, huvitavat. Väsitav on pidevalt muretseda teadmatuse pärast,” nii tutvustas oma videot Maalehele tantsutudeng Marta Jamsja.

Ta jätkab: „Tegemist on tantsufilmiga, mis räägib hetkest noore inimese elus, kui ta otsustab jätta seljataha oma vana elu ning avab oma meele uutele väljakutsetele. Iga otsus ei tule kergelt ning kõikidel valikutel on oma hind.

Film sündis ideedest, mis olid pikalt mu peas arenenud seoses kolimisega uude riiki...

Egas siis ei olnudki muud teha, kui haarasin sõbrad filminduse erialalt ning tantsuringkonnast endaga kaasa ning sõitsime Oandu metsadesse ning juhtus see, mis juhtuma pidi.”

Tantsu autor on Marta Jamsja. Filmi valmimisele aitasid kaasa ka Israel Bañuelos, Peter Trudolubov ja Abdallah Sada. Tantsisid Aneta Varts, Allar Valge, Maarja Eliisabet Roosalu, Marko Veermets, Liise-Marie Roosaar, Ernst Valdmaa, Laura Schifrin, Sander Ots ja Marko Reitalu.