MAALEHE VIDEO: Alkoholi peitmine seina taha – kui on joomamees, ostab ikka sama palju kui kogu aeg

 (24)

Alkoholiseaduse ja reklaamiseaduse muutmise eelnõu märgib, et alates 1. jaanuarist 2018 peavad alkohoolsed joogid olema teistest kaupadest eraldatud läbipaistmatu vaheseinaga või olema müüjaga teenindusletis. Maaleht käis poodides uurimas, milliseid muudatusi müügisaalides tegema peab.

Haapsalu Tarbijate Ühistu Uuemõisa Konsumis viib ühistu alkoholi ilmselt endisest kohast kaupluse teise otsa praegusesse parfümeeriaosakonda. Seal on seda võimalik seinaga eraldada.

Haapsalu Tarbijate Ühistu esimehe Raimond Lunevi sõnul oleks alkoholi uus asukoht ostjale ebamugav seepärast, et ostja peab poes liikudes eraldi minema boksi, mis ei jää tema tavapärasele liikumisteele.

Tarbijate ühistu esialgse arvestuse kohaselt lähevad ainuüksi Uuemõisa Konsumi ümberkorraldused maksma umbes 10 000 eurot. Raha kuluks vaheseinte ja lükanduste ehitamisele ning valvekaameratele, kuna varjatud boksis suureneb varguste oht.

Raimond Lunevi sõnul on aga raske ennustada, kas seinaga eraldamine aitab vähendada alkoholi liigtarbimist. “Kui on joomamees, siis ma arvan, et ilma seinata või seinaga, ta võtab ikka sama palju kui kogu aeg. See harjumusele küll mõju ei avalda,” ütles ta.

Loe homsest Maalehest ja vaata videost, mida peavad kauplused veel muutma.